Росія включила у список на обмін з Україною двох своїх агентів, які планували влаштувати теракти у Москві

Росія включила в список нового обміну утримуваними особами громадян України Дарину Мастікашеву і Олександра Каратая, які були затримані Службою безпеки України влітку 2017 року за підозрою в спробі влаштувати низку терактів у Росії руками колишніх учасників АТО.

Проце у своїй статті на «Радіо Свобода» повідомив журналіст, ведучий «Прямого» Сергій Лойко.

«Днями один з дніпропетровських слідчих у справі повідомив мені, що громадяни України Мастікашева і Каратай включені російською стороною в новий список майбутнього обміну ув’язненими і військовополоненими», — написав Лойко.

Мастікашева і Каратай знайшли в Кам’янському безробітного ветерана Юрія Бондаря і запропонували йому тисячу доларів за пару тижнів роботи бригадиром в Росії на будівельних об’єктах, з умовою, що він знайде ще двох членів бригади, обов’язково з числа колишніх військових. Ними стали його товариші Сергій Морозов та Станіслав Юркевич.

У серпні 2017 року всі троє відправилися з Кам’янського в Москву. Їх проводжала Мастікашева, а в Москві зустрів Каратай. Він же зняв для них квартиру.

У Москві їх водили по різних інфраструктурних об’єктів — метрополітену, вокзалів. Відвідування об’єктів фіксувалося на камеру і документировалось за допомогою дзвінків на номер українського мобільного оператора, який видали колишнім АТОвцями. За версією СБУ, таким чином готувався грунт для терористичних актів в Росії.

Коли один з українців зрозумів, що їх хочуть підставити, вони вирішили покинути територію Росії і втекли з допомогою Bla-bla-car.

Російські куратори Мастікашевой і Каратая — експерт «Федерального інформаційного центру «Аналітика і безпека «Сергій Соколов (коханець Мастікашевої) і його начальник Руслан Мільченко. Обидва були затримані ФСБ на початку січня 2018 року.

В СБУ заявляли, що керівництво ФСБ був змушений затримати Соколова, намагаючись відмежуватися від дій «Аналітики і безпеки».

Facebook Комментарии