Українці прокинулися в новій країні: що змінила Рада на нічному засіданні

Верховна Рада IX скликання провела своє перше засідання, яке виявилося досить результативним

Перше чергове засідання першої сесії почалося 29 серпня о 10:00, а завершилося вже вночі 30 серпня.

Дмитро Разумков оголосив про припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання і заявив, що фракція “Слуга народу” (СН) буде працювати на правах коаліції.

Парламент обрав нову президію: Дмитро Разумков (СН) – спікер Верховної Ради, Руслан Стефанчук (СН) – перший віце-спікер, Олена Кондратюк від “Батьківщини” – віце-спікер.

У Верховній Раді виступив президент України Володимир Зеленський. У своєму посланні закликав нардепів працювати – інакше пообіцяв розпустити і це скликання парламенту.

Потім народні обранці перейшли до формування нового уряду. Верховна Рада призначила прем’єр-міністром України Олексія Гончарука, міністром оборони – Андрія Загороднюка, а міністром закордонних справ – Вадима Пристайко. В кінці парламент затвердив персональний склад нового Кабінету міністрів.

Службу безпеки України очолив Іван Баканов.

Крім того, Верховна Рада дала згоду на звільнення з посади генпрокурора Юрія Луценка і призначення на цю посаду Руслана Рябошапки. Указ про його призначення вже з’явився на сайті президента.

Після півночі парламент 363 голосами нардепів попередньо підтримав внесення змін до Конституції щодо обмеження депутатської недоторканності.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков закрив перше засідання новообраного парламенту 9 скликання близько 2:10, коли народні депутати завершили розгляд порядку денного.

“Першу сесію 9 скликання оголошую закритою”, – сказав він. Після цього пролунав Державний гімн.

Парламентарії працювали в стінах Верховної Ради більше 12 годин.

Наостанок Разумков повідомив депутатам, що друга чергова сесія почне свою роботу 3 вересня.

Facebook Комментарии