На пенсію в 50 років: деталі нововведення для українців

Українців чекають значні зміни при виході на заслужену пенсію.
Зокрема, працюючі громадяни зможуть йти на пенсію вже в 50 років, повідомляє видання Знай.ua.

Так, Кабінет міністрів України прийняв постанову, в якому пояснюється, хто потрапляє в списки професій, зайнятість в яких дає право на вихід на пенсію на пільгових умовах, тобто набагато раніше, ніж виходять інші громадяни.

Тепер завдяки згаданої постанови можна буде оптимізувати списки професій і робіт, які дають право українцю, який пропрацював на певних посадах, скористатися пільгами і піти на пенсію в 50 років.

Повідомляється, що до таких щасливчиків можна віднести три категорії працівників. А саме тих, хто трудився на виробництві чорної металургії, коксу і кольорових металів.
Для того, щоб працівник пішов на заслужений пільговий відпочинок за віком, йому необхідно мати потрібну кількість років стажу – для жінок це 20 років, для чоловіків 25.

Тільки одна група українців, які вийшли на пенсію, можуть розраховувати на рекордний розмір виплат.
Після того, як в березні підвищили пенсії, середня пенсія в Україні склала трохи більше, ніж 3 тисячі гривень. Але однієї категорії людей вдається отримувати набагато більше.

Так, найбільше отримують пенсії чиновники у відставці – народні депутати, судді та інші. У похилому віці виплати можуть досягати більше 20 тисяч на місяць. При цьому в Україні кілька років як ввели обмеження на пенсійні виплати – вони не повинні бути більш 14,97 тисяч гривень.

Обійти цей ліміт змогли судді. Вони собі зробили пенсії по 40 і більше тисяч. До першого квітня рівень їх змісту виріс на 54,4%, якщо порівнювати виплати з січнем поточного року. Розмір середньої суддівської пенсії становить 44 тисячі гривень. Це в 15 разів більше, ніж у середньостатистичного українця.

«В Україні за рік, за даними Пенсійного фонду, стало більше на 20 тисяч тих людей, які отримують пенсію понад 10 тисяч грн. Станом на початок 2019 го їх уже майже 140 тисяч, що становить 1,2% від загальної кількості, тоді як на 1 січня минулого року їх було 118 тисяч, або 1%. Найбільші пенсії в цій категорії – у суддів. Далі йдуть народні депутати і прокурори», – з’ясував економіст Олексій Дорошенко.

Експерт підсумував, що для того отримання максимально високої пенсії українцям необхідно працювати суддями.

Facebook Комментарии