Хода гідності до 28-ї річниці Дня Незалежності України. Звернення Зеленського.

У Києві розпочалася Хода гідності до 28-ї річниці Дня Незалежності України. Володимир Зеленський взяв участь в урочистій події та звернувся до українців.

Участь у Ході гідності також взяли керівництво держави, військові ЗСУ, волонтери, спортсмени, видатні українці тощо.

Володимир Зеленський сказав, що кожен його ранок починається з смм-повідомлення генерального штабу.

Цифри можуть бути різними. Але тільки одна робить ранок добрим – це нуль. Обстрілів – нуль, втрат – нуль,
– розповів президент.

Зеленський закликав подякувати усім захисникам. Він сказав, що не зовсім вірно казати, що Україні лише 28, бо до 1991 року країна встигла чимало.

«До 1991 ми встигли чимало: відбулося хрещення Київської Русі, Федоров видав «Апостол», на світ з’явилася Конституція Пилипа Орлика», – додав Зеленський, перераховуючи різні важливі історичні події України.

Зеленський назвав Україну багатовіковою та одночасно молодою. Президент України наголосив, що незалежність не з’явилась чарівним змахом палички.

Активна боротьба за неї почалася понад 100 років тому, тривала вона і в часи СРСР. Микола Руденко, Василь Стус, Петро Григоренко, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко – учасники Революції на Граніті. І це далеко не весь список всі тих, хто боровся за Незалежність України. Хтось – ціною власної свободи, а хтось – ціною життя,
– наголосив президент.

Володимир Зеленський процитував Левка Лук’яненка, зазначивши, що прагнення до незалежності закладено у нашому генетичному коді.

Він наголосив, що усі ці 28 років українці пережили разом та нагадав про найвідоміші здобутки українців у спорті, науці, культурі та усіх інших сферах.

Проте потім настав 2014 рік. Спочатку усією країну ми довели, що маємо гідність. Не побоялись водометів та кийків, а дехто не побоявся снайперських куль. Тоді ми дізналися, що сотня може бути Небесною,
– нагадав Зеленський.

Далі Володимир Зеленський згадує, що в Україну прийшла війна, яку ми зустріли всією країною.

Тоді ми народились вдруге, як країна і як суспільство. Об’єднались та згуртувались, згадали це забуте відчуття, коли ти пишаєшся своєю Батьківщиною,
– додав президент.

Володимир Зеленський наголосив, що на Майдані Незалежності зібралась гордість України – воїни, родини військових, волонтери, рятувальники, спортсмени, науковий і творчий потенціал та діти. «Ці люди не просто учасники Ходи гідності, це наші тисячі причин любити Україну», – сказав президент.

Президент України висловив свою любов до України та усіх її державних символів.

Я люблю наш гімн, бо це наш найголовніший хіт,
– додав Зеленський.

Зеленський порівняв війну на Донбасі та анексію Криму з дитиною, яку, у першому випадку – забрав сусід та видав нове свідоцтво про народження, а у іншому – закрили у дитячій кімнаті і поставили озброєну охорону.

Кожного дня у нас розривається серце, і будь-які наші здобутки та перемоги неповноцінні, бо наша родина неповна,
– наголосив Володимир Зеленський.

Президент сказав, що настане день, коли ми зберемося усі разом, бо «голос рідної крові переможе». Зеленський закликав українців бути єдиними, бо тільки тоді ми сильні. «Ми повинні бути єдиним народом не на плакатах, не в гаслах, а в серці», – сказав він.

Володимир Зеленський додав, що за 28 років ми лише примножили усі здобутки та зберегли незалежність і свободу.

І бережемо сьогодні: хтось ціною власної свободи, а хтось ціною власного життя,
– сказав президент.

Президент додав, що у цей важливий день ми віримо, що в українському календарі скоро з’явиться інша, не менш знакова дата. Конкретне число і місяць – неважливі, бо це буде день, коли настане мир.

І мій ранок починатиметься з смс-повідомлення: за минулу добу в Україні народилося 1000 хлопчиків та 1001 дівчинка,
– завершив Володимир Зеленський.

Facebook Комментарии