Моторошний сценарій Третьої світової: Росія і США почнуть з Чорного моря, кровопролиття не уникнути

Росія і НАТО можуть зіткнутися найближчим часом у Чорному морі. Американський експерт ВМС Лайл Голдстайн вважає, що це може трапитись через напругу у відносинах, спровоковану недавніми навчаннями Sea Breeze – 2019.

У матеріалі для The National Interest фахівець пише, що позиції НАТО стануть швидше свого роду «трампліном» і не будуть нести реальної військової цінності.

Більше того, Голдстайн припускає, що Росія може розбити флот НАТО в Чорному морі в перші години війни.

За його словами, такий сценарій цілком реальний, оскільки Вашингтон продовжує погіршувати ситуацію і підвищувати градус напруженості з Москвою, влаштовуючи навчання Україна–НАТО біля російських кордонів.

Голдстайн знайшов вихід для США – за його словами, Вашингтону слід переглянути свою стратегію і, позбувшись від культу авіаносців, почати розвивати підводні озброєння і новітні безпілотники.

У такому конфлікті, звичайно, сили НАТО (за винятком Туреччини) у Чорному морі стали б «провідником». Їх було б знищено в перші години війни. Можливо, тому пощастило, що США Конвенцією Монтре забороняє перевозити авіаносці через Турецьку протоку.

 

Експерт додає, що у гіпотетичній ситуації, в якій їм було дозволено транзит через протоку, вони, швидше за все, будуть швидко знищені надійною комбінацією дизельних підводних човнів, берегових мобільних ракетних військ та невеликих, але летальних російських ракетних катерів. Все це, звичайно, навіть не згадує наземні літаки, оснащені гіперзвуковими протикорабельними ракетами, як, наприклад, нова система Kinzhal.

Facebook Комментарии