8 серпня — мучениці Параскеви Римської. Їй моляться про зцілення хвороб

Свята Параскева виліковує хвороби очей і голови. Також святий Параскеві моляться жінки, які бажають мати дітей. Преподобномучениця Параскева Римська була єдиною дочкою батьків-християн, що була дана їм по їх молитви.

З молодих років вона присвятила себе Богові, а після смерті батьків роздала все своє майно убогим, прийняла чернецтво і, наслідуючи святим апостолам, почала проповідувати язичникам про Христа, багатьох звертаючи до християнства. Бачучи успіх її проповіді, іудеї обмовили святу перед імператором Антоніном Пієм. Він наказав привести до себе святу Параскеву і намагався переконати її зректися Христа.

Але ні погрози, ні вмовляння не похитнули віру святої. Тоді її піддали тортурам: наділи на голову розпечений шолом і кинули в мідний котел, наповнений киплячим маслом і смолою. Однак свята мучениця залишилася неушкодженою. Імператор, бажаючи перевірити, чи гарячий вміст котла, наказав святій Параскеві бризнути на нього з котла. Свята виконала повеління, і смола, що потрапила на обличчя імператору, випалила йому очі.

Розкаявшись, Антонін став просити у святої мучениці прощення, і вона зцілила його. Бачучи силу молитви святий, імператор і багато з його слуг прийняли святе Хрещення. Відпущена на свободу, свята

Параскева знову вирушила по різних містах з проповіддю християнського вчення. В іншому місті місцевий правитель на ім’я Тарасій піддав святу численним жорстоким тортурам, а потім наказав відсікти їй голову мечем.

Молитва до святої мучениці Параскеви

Свята невісто Христова, багатостраждальна мученице Параскево! Знаємо, що ти з юності всією душею твоєю і всім серцем твоїм полюбила Царя Слави, Христа Спасителя, і Йому єдиному уневістила себе, роздавши майно своє бідним і убогим. Ти силою твого благочестя, твоєю цнотливістю і праведністю, як сонячним промінням, засяяла, живучи побожно серед невірних і безбоязно проповідуючи їм Христа Бога. Ти з днів юності твоєї, навчена твоїми батьками, завжди благоговійно шанувала дні спасительних страждань Господа нашого Ісуса Христа, Його ж ради і сама добровільно постраждала. Ти рукою ангела Божого від незцілимих ран дивно зцілилася і, прийнявши невимовну світлість, здивувала невірних мучителів. Ти ім’ям Господа нашого Ісуса Христа і силою твоєї молитви у язичницькому капищі всіх ідолів на землю скинула і на порох перетворила; ти, обпалена свічками, єдиною твоєю молитвою до всесильного Господа погасила природний вогонь і тим же полум’ям, чудесно запаленим через ангела Божого, попаливши нечестивих беззаконників, багато людей привела до пізнання істинного Бога. Ти, прийнявши у славу Господа відсічення мечем твоєї глави мучителями, мужньо закінчила свій страдницький подвиг, зійшовши душею на небеса, в чертог улюбленого твого Жениха Христа, Царя Слави, що радісно зустрів тебе цим небесним гласом: «Радуйтеся, праведні, бо мучениця Параскева увінчалася!» Тому і ми нині вітаємо тебе, багатостраждальна, і, дивлячись на святу ікону твою, з розчуленістю взиваємо до тебе: всечесна Параскево, знаємо, що ти маєш велику сміливість перед Господом, ублагай Його чоловіколюбство за нас, що стоїмо і молимося тобі. Нехай подасть Він і нам, як тобі, терпіння і благодушність у бідах і скорботних обставинах; нехай Він дарує, твоїм заступництвом і клопотанням, радісне, благоденственне і мирне життя, здоров’я і спасіння, і у всьому благий успіх улюбленій Вітчизні нашій Україні, нехай пошле Своє святе благословення і мир; і всім православним християнам нехай подасть твоїми молитвами утвердження у вірі, побожності і святості, зростання у християнській любові і всяких чеснотах; нехай очистить нас від усякої скверни і пороку, нехай огородить нас святими Своїми ангелами, нехай захистить, збереже і помилує всіх святою Своєю благодаттю і вчинить спадкоємцями і причасниками Небесного Свого Царства. І так досягнувши спасіння твоїми святими молитвами та заступництвом, всеславна невісто Христова Параскево, прославимо всі пречесне і величне ім’я дивного у святих Своїх істинного Бога, Отця, і Сина, і Святого Духа, завжди, нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

Facebook Комментарии