ЕКОЛОГІЧНЕ ЛИХО: СЕЛЯНИ ПОТЕРПАЮТЬ ВІД НЕСТЕРПНОГО СМОРОДУ ЧЕРЕЗ ЗАВОД НАРДЕПА (ВІДЕО)

Мешканці села Холопичі Локачинського району на Волині потерпають від нестерпного смороду. Люди скаржаться, що в річку зливають нечистоти.

Хто труїть волинян – з’ясовували журналісти ТРК Аверс.

Поспілкувавшись із місцевими жителями журналісти дізналися, що випадки різноманітних тяжких захворювань, зокрема онкозахворювань, тут – не рідкість.

Люди кажуть, що причиною може бути те, що у місцеву річку зливають нечистоти, і роблять це щовихідних.

«Весь час смердить. І в школі смердить зайдеш, і зранку відкриваємо церкву – бо я староста церкви – то смердить, як вітер з тієї сторони. Це неможливо», — розповідає місцевий житель.

Аби побачити, де ж саме зливають нечистоти, журналісти побували поблизу річки.

З річки сморід йде нестерпний. А у тому місці, де зі слів місцевих щосуботи зливають відходи, видно слід від шлангу. Але це – не єдина знахідка. Зовсім поблизу виявили ще одну причину смороду – купу курячого посліду.

Неподалік річки розташований птахокомплекс «Губин», який входить до бізнес-імперії «Пан Курчак», що належить нардепу Сергію Мартиняку. Зі слів селян, більше нема кому вивозити послід у таких об’ємах.

Голова екологічної комісії Волинської облради Василь Столяр переконаний, що курячий послід потрібно утилізувати і надзвичайно шкідливо одразу використовувати його в якості добрива.

«Він концентрований до тієї норми, що не можна його вносити в грунти – він має відлежатися: за ДСТУ. Коли була санепідемстанція – Янко: вона з цим боролась, але не вийшло. Ви знаєте, хто стоїть за цим? За однією фабрикою – Добкін і Кернес, за другою – Мартиняк. Всі – депутати. І перетворили все на такий хаос, який зараз є. А послід має відлежатись один рік. Його заборонено продавати навіть птахофабрикам», — каже Василь Столяр.

Викидаючи послід на поля, зі слів Столяра, підприємці порушують закон.

Facebook Комментарии