Чи будуть вибори у липні?

Спікер Верховної ради Андрій Парубій стверджує, що передав до Конституційного суду список депутатів, які станом на 21 травня входили до парламентської коаліції. За його словами, коаліція на момент заяви про розпуск була, а отже розпуск був незаконним. Про це повідомляє Громадське.

«На цей момент у коаліції було 227 депутатів», – відповів Парубій на запитання журналістів.

За його словами у 2014 році до коаліції входило 302 народних депутатів, з того часу з неї виходили як фракції так і окремі народні депутати, але не всі з народних обранців подавали заяви про вихід з коаліції, тож формально досі є членами більшості.

«Ви дуже здивується, коли побачите, які прізвища є в цьому списку, але це факт. Заяви про вихід вони не написали», – сказав Парубій.

Зазначимо, що коаліція має нараховувати мінімум 226 депутатів.

Нагадаємо, 20 травня відбулась інавгурація президента Володимира Зеленського. Під час промови шостий президент заявив, що розпускає парламент.

21 травня Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дочасні вибори на 21 липня.

22 травня Верховна Рада не включила до порядку денного законопроект президента Володимира Зеленського про зміну виборчого законодавства. Сам президент прокоментував провал законопроекту в Раді, заявивши, що «старі політики обрали стару систему». При цьому Зеленський пропонував 3% бар’єр для партій (замість 5%) та закриті партійні списки (як це є нині).

Facebook Комментарии