Закон про «євробляхи» вступив у дію: власників нерозмитнених авто не штрафуватимуть

22 травня в Україні набув чинності закон про відтермінування періоду розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації («євроблях») ще на 90 днів.

Отже, дату початку запровадження штрафів відклали до 24 серпня 2019 року. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Нагадаємо, що за ухвалення законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв`язку з ухваленням Закону України 8371 «Про електронні довірчі послуги», в якому міститься відповідна поправка, проголосували 236 народних депутатів.

Раніше, відповідно до закону про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, з 24 травня в Україні мали запровадити величезні штрафи для власників так званих «євроблях». Зокрема за перевищення терміну понад 30 днів, а також за «втрату» та розукомплектування авто — 170 тис. грн або конфіскація авто за рішенням суду.

Мінімальний штраф складатиме 8500 грн — якщо водій-українець перебуватиме за кермом нерозмитненого авто. При повторному правопорушенні — 17 тис грн з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу.

Загалом протягом «пільгового періоду в Україні розмитнили понад 124 тисячі «євроблях». Власники сплатили до бюджету 7,67 мільярда гривень.

Facebook Комментарии