У КОДА прийняли рішення скоротити вчителів-пенсіонерів

У школах Київської області не вистачає більше 200 вчителів. Втім, у обласній адміністрації планують скоротити вчителів-пенсіонерів та влаштувати на роботу молодь.

У Київській обласній державній адміністрації планують скоротити педагогів та керівників, які досягли пенсійного віку та продовжують працювати в установах загальної середньої освіти. Це рішення внесене у Програму розвитку системи освіти Київської області на 2019-2021 роки, яка вже прийнята.

Як відомо, кадрове забезпечення закладів освіти області залишається проблемою. Саме для її вирішення планується скоротити працівників-пенсіонерів та залучити на їх місце  молодих фахівців. Передбачається також перевести на контрактну форму трудового договору всіх керівників установ загальної освіти.

У Київській області працює 3 тис. 602 вчителя пенсійного віку, що становить майже 22% загальної кількості педагогічних працівників.

Одночасно стаж педагогічної діяльності до 3-х років мають 1 тис. 101 вчитель, а це 6,9% від загальної кількості.

В навчальних закладах області не вистачає наразі 256 вчителів, з них найбільша потреба є у викладачах математики – 29 чоловік, інформатики – 34 вчителя, англійської мови – 24 викладача та 34 вчителя початкового навчання.

Спеціалісти обласної адміністрації помітили також тенденцію, коли у закладах освіти області зростає кількість керівників пенсійного віку. Наразі їх налічується 11,2% серед загальної кількості директорів та завучів загальноосвітніх шкіл.

Посилання на Освіта.uahttp://ru.osvita.ua

Facebook Комментарии