Українцям роздадуть по 10 тисяч після перерахунку субсидій: кому пощастить

З 1 травня субсидії почали перераховувати з урахуванням доходів, отриманих за другу половину 2018 року. Знижка «світить» лише тим, хто влітку витрачає більше 15% доходу сім’ї на комуналку.

У результаті значна частина українців залишиться без субсидій. Для прикладу візьмемо сім’ю з трьох чоловік з однією середньою зарплатою.

Наприклад, сім’я в середньому в місяць, згідно з даними Держстату, отримувала 8368 грн. При розрахунку розміру обов’язкового платежу цю суму необхідно поділити на кількість членів сім’ї, два прожиткових мінімуми і помножити на 15% і на сукупний дохід сім’ї. Те, що вийшло, – платіж родини, а решту покриє субсидія.

Зазначена сім’я могла щомісяця платити за комуналку з урахуванням субсидії 1029,7 грн. Взимку, з урахуванням опалення, в середньому витрати на комуналку могли становити 1,5-2 тис. грн (залежно від опалювальної площі житла). Таким чином, щомісяця субсидія компенсувала близько половини витрат на комунальні послуги.

У Мінсоцполітики зазначають: перерахунок зроблять автоматично. Проте декому таки доведеться знову звернутися в органи соцзахисту.

Коли потрібно заново подавати документи:
-орендарів житла;
-тим, у кого відрізняється кількість зареєстрованих та проживаючих в житло;
-переселенцям;
-тим, у кого змінився склад сім’ї;
-тим, у кого в родині є безробітний (або людина з доходом менше мінімального).

«Також не будуть прийматися до уваги незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов», – зазначили в Кабміні.

Хто зовсім не отримає знижку:
-є будинок площею від 200 кв. м, квартира або від 120 кв. м;
-машина віком до 5 років;
-зробили покупку на суму від 50 тис. грн;
-останнім часом не сплачували ЄСВ і не перебували на обліку в Центрі зайнятості.

Facebook Комментарии