Розслідування злочинів проти Майдану: Порошенко не прийшов на допит до Генпрокуратури

Його мали намір допитати як свідка у справах про злочини проти євромайданівців

Президент України Петро Порошенко не прийшов на допит до Генпрокуратури 7 травня. Про це розповів начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк у вівторок, трансляцію вів телеканал «112 Україна».

«Ще два тижні назад на сьогодні, на 10:00 7 травня, був викликаний президент України Порошенко Петро Олексійович для додаткового допиту як свідок, як ви бачите, свідок на допит не прийшов, зі слідчим ніхто не зв’язався, не повідомили ні про причини неявки, ні про прохання про можливість перенесення, цього не відбулося», — сказав Горбатюк.

Він пояснив, що Петра Порошенка викликали для того, щоб слідчі мали змогу поставити запитання про події 18-19 лютого 2014 року і 1 грудня 2013 року.

Сергій Горбатюк підкреслив, що протягом 2,5 років чинний голова держави не підписав протокол першого допиту.

«Допит відбувався під відеозапис, в зв’язку із завантаженням президента – тобто він спішив і попросив підписати наступного дня, і ось той наступний день, не дивлячись на десятки нагадувань, через генерального прокурора нагадували і передавали копії протоколів, я особисто упродовж останніх трьох місяців контактував з Цеголком, з Юрієм Федоровим, з Кравченком і просив, щоб передали, тому що нам важливо завершити цю процесуальну дію, на жаль, жодного реагування не відбулося, тому другим пунктом, окрім допиту, було ще підписання цього протоколу. Оскільки не з’явився, будемо далі викликати, допоки не реалізуємо ці наші процесуальні повноваження», — сказав Горбатюк.

Начальник управління спецрозслідувань ГПУ зауважив, що непідписання протоколу означає, що «допит, хоч і відбувся, не набув відповідного процесуального статусу».

«На сьогодні привід застосувати не можна, якщо буде повторна неявка — будемо звертатися до суду, щоб накладати штраф. Але допоки є статус президента, він не дозволяє застосовувати будь-який привід стосовно нього», — додав Горбатюк.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року Петро Порошенко дав свідчення у справі Майдану.

У лютому поточного року Горбатюк заявляв, що правоохоронці загалом повідомили про підозру 442 особам щодо вчинення злочинів проти учасників Євромайдану, щодо 279 осіб з них обвинувальні акти було скеровано до суду.

 

Facebook Комментарии