Три чверті ухвалених законів цієї Верховної Ради мають бути скасовані, – Чаплига

Особисто для мене цей парламент увійде в історію, як орган, який підірвав основи незалежності і державності України. Тому що він поставив державу «на розтяжку», де 3/4 законодавства, яке ухвалила ВР, повинне бути відмінено через Конституційний Суд.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Народ проти» з ведучою Наташею Влащенко на телеканалі ZIK говорив політолог Михайло Чаплига.

«Я би хотів відрефлексувати, чому в нас немає Конституції. Все через те, що в ній зазначено: «Ми Верховна Рада від імені народу даруємо цю Конституцію». А цей парламент особисто для мене увійде в історію як орган, який підірвав основи незалежності і державності України», – сказав Чаплига.

Він наголосив, що Верховна Рада поставила державу «на розтяжку», де 3/4 законодавства, котре було ухвалене, треба буде відмінити через Конституційний Суд.

«Більшість рішень парламенту були прийняті або з революційною доцільністю і тому порушують вимоги Конституції, об яку витерли ноги, або були ухвалені з порушенням процедури голосування, про що вже є навіть рішення Конституційного Суду. І тепер існує дилема: або ми скасовуємо 3/4 того, що було, і потрапляємо в юридичний вакуум, або не скасовуємо, і тоді вся наша майбутня державність будуватиметься на лицемірстві. Тому зараз можна розглядати лише варіант створення нового закону для наступної каденції і від імені народу ухвалити його на референдумі», – зазначив він.

На що нардеп Сергій Тарута відреагував і сказав, що вже подав такий документ разом із колегами.

«Ми подали проект закону під номером 3781, який якраз передбачає всенародне національне зібрання. Щоб нову Конституцію обговорювали і виробляли не в парламенті, до якого не буде довіри, а на конституційному зібранні. І в цьому законопроекті є зазначена процедура і конституанти відносно референдуму. І вже на цьому заході можна буде затвердити основні положення, які ухвалить якраз ця конституанта», – додав Тарута.

Нагадаємо, ще перед другим туром президентських виборів спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що парламент і Кабінет Міністрів України продовжать роботу над програмами, незалежно від того, хто їх виграє.

Проте Окружний адміністративний суд Києва вимагає підтвердження від Верховної Ради інформацію про наявність коаліції народних депутатів та вимагає надати її персональний склад.

 

Facebook Комментарии