ЗНО-2021: українська мова та математика матимуть 2 рівні складності

Лілія Гриневич розповіла, що на українських випускників шкіл чекають зміни у складанні зовнішнього незалежного оцінювання.

Сьогодні, 26 квітня, під час засідання Уряду у Верховній Раді України міністерка освіти та науки Лілія Гриневичрозповіла про зміни у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Так, з 2021 року випускники шкіл обов’язково складатимуть українську мову, математику, історію України або іноземну.

Джерело: МОН

Крім того, українська мова і математика матимуть 2 рівні складності.

Ми запроваджуємо з 2021 року дворівневий іспит з української мови: це буде базовий рівень – українська мова як державна – і поглиблене вивчення – українська мова і література. Також з 2021-го ми плануємо запровадити обов’язкове ЗНО з математики. Воно також буде дворівневе, тобто буде легший і складніший рівень, залежно від потреб вступника, – пояснила очільниця Міносвіти.

Міністерка наголосила на тому, що саме математика відіграє ключову роль у когнітивному розвитку дітей, тому цю дисципліну необхідно вивчати.

Базові навички з математики необхідні кожній людині – вона розвиває логічне та абстрактне мислення. А це навички, які потрібні усім людям, і дедалі більше країн роблять зовнішній іспит з математики обов’язковим для всіх дітей після завершення школи, – прокоментувала Лілія Гриневич.

 Отож, з 2021 року випускники шкіл обов’язково складатимуть ЗНО з таких предметів: 

  • Українська мова – 1 рівень або українська мова і література – 2 рівень;
  • Математика – 1 або 2 рівень на вибір учня;
  • Історія України або англійська на вибір.

За бажанням, випускник може складати ЗНО з додаткових предметів.


Нагадаємо, Команда «Всеосвіти» підготувала для  випускників інформаційні картки, завдяки яким успішне складання ЗНО – 2019 стане реальністю. Вони містять інформацію з 11 предметів: математики, української мови і літератури, англійської, німецької, французької та іспанської мов, фізики, історії України, біології, географії, хімії. Це спеціальні картки, на одному боці яких є слова, терміни, дати, формули, а на іншому – переклад, визначення, події, твердження та інше. Всього карток – 150 штук з кожного предмету.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Facebook Комментарии