Великодній понеділок: як провести цей день

Християнське свято, яке відзначається на пам’ять про перший день після воскресіння Ісуса Христа іменується Великоднім або ж Світлим понеділком.

Свято є офіційним вихідним у багатьох країнах Європи, зокрема і в Україні.

Як повідомляє Біблія, воскреснувши, Ісус невпізнаним явився двом своїм учням, розділив із ними вечерю і шлях у селище Еммаус, неподалік від Єрусалима.

«…Взявши хліб, і поблагословив, поламав і дав їм. Тоді очі відкрилися їм, і пізнали Його»

«І зараз устали вони, і повернулись до Єрусалиму і знайшли там у зборі одинадцятьох Апостолів, і тих, хто був з ними, які говорили, що Господь дійсно воскрес»

У перший день після свого воскресіння Ісус з’явився іншим учням і наступні 40 днів розповідав їм про Царство Небесне, після чого піднісся на небо.

У цей день християни також відвідують рідних і близьких, святкують воскресіння Христа в сімейному колі.

Важливими символами Пасхального понеділка, втім, як і самого свята Пасхи, є хрест, крашанки, як справжні, так і декоративні, гнізда, ягнята, зайці чи кролики. Ними прикрашають святковий стіл і житлові кімнати.

Яйця і молоді тварини символізують народження нового життя, пробудження природи і повернення її весняної родючості. Фігурки виконуються з різних матеріалів, всіляко прикрашаються, а потім даруються рідним.

Бажаючі провести цей день день на природі святкують Великодній понеділок скромними пікніками.

Facebook Комментарии