Благовіщення 7 квітня: хліб, сіль і вода набувають цілющих властивостей, а заповітні бажання здійснюються

Кожен в день Благовіщення у церкву йшов, щоб там просфору отримати і з’їсти. В народу була сильна віра, що хліб цей церковний здоров’я і сили дає. Було правильним всю просфору не їсти, а тільки шматочок. Решту весь рік берегли. Хто в сім’ї захворіє, особливо діти, їм і давали від свяченого хліба.

До хліба з повагою ставилися і вважали, що він зуміє захистити від негараздів. А ще крихти від просфори з насінням змішували і землю засівали. Таким рослинам навіть посуха не страшна, тому й урожай багатим буде. Якщо з кормом перемішати ті крихти, то скотина хворіти не буде і приплід збільшиться.

Вода Благовіщенська зцілює

Якщо воду в Благовіщення освячували, то вона властивостей цілющих набувала і цілий рік свіжою залишалася. Але ємність з нею подалі від чужих очей тримали, щоб ніхто з думками дурними не торкався і не зіпсував. Були часи, коли мoр худобу переводив, тоді вода Благовіщенська застосовувалася і допомагала.

Благовіщенська сіль в кожному будинку

Сіль приносили в будинок і перепалювали в печі. Там вона набиралася цілющих сил і допомагала у зціленні багатьох недуг. Також у вогонь печі кидали пару пучок солі і вірили, що будуть щасливими.

Як у Благовіщення дім захищали

Щоб злi дyхи не проникали в дім і не торкалися одягу господарів, їх обкурюють гілочками сухих рослин. І це неспроста, адже древні слов’яни вважали, що на Благовіщення з нір і щілин погрітися на сонечку виповзали змії і всякі гaди. Але туди, де провели обряд обкурювання, вони не заповзали, боялися.

Вранці домочадці талою водою вмивали обличчя. Це повинно було захищати весь рік від лихого ока.

Після цього господині брали мітли і вирушали в курники, щоб зігнати з сідала своїх рябушoк. Тоді й нестися кури стануть кращими і приплід буде хорошим.

Гуляти гуляли, але за добром своїм стежили. Злодії в цей день особливо старалися щось поцупити. Тоді, як вони вважали, рік буде вдалим. А ще на Благовіщення в мішок або діжку, наповнену зерном, ікону ставили і просили благословення на багатий урожай. Просили в день Доброї Новини здійснення сокровенного бажання.

Facebook Комментарии