Монетизація субсидій: де і як отримати гроші, у кого заберуть субсидію

В Україні стартувала монетизація субсидій. Щоб отримати гроші, люди шикуються в черги до відділень Ощадбанку. Як відбувається процес і чи всі задоволені такою формою надання пільги — з’ясовували наші львівські кореспонденти.

Десята ранку. У відділенні банку вже вишикувалися черги, щоб забрати субсидію. Дехто відразу сплачує комунальні послуги.

Пенсіонерці Поліні Карпінській держава нарахувала майже півтори тисячі гривень субсидії. Жінка розповідає, тепер за новою системою виплат — із власного гаманця доведеться викласти більше, ніж раніше.

«Доплачувала але менше, мені було краще. Там на кожен рахунок писала, і я знала як і де заплатити. Там було більше, а тут менше тепер готівкою», — скаржиться Поліна Карпінська, жителька Львова.

Суми цільової допомоги в кожного різні. Цих грошей має вистачити, щоб оплатити рахунки.

«Зареєструємо вас в інтеренті «24 на 7″ і ви зможете ті гроші скидати зразу на комунальні платежі».

Грошей вистачить усім, запевняють у банку. Тож щоб не стояти годинами в чергах — людям радять попередньо зареєструватися.

«Реєструються — у нас є телефон «гарячої лінії» нашого контакт-центру. Люди заходять, реєструються і приходять там на 9, 10 — коли кому зручно», — стверджує Оксана Кісь, завідувач відділення банку.

У Львові субсидії отримують майже 56 тисяч сімей. 30 відсотків із них — гроші забирають у банку. Іншим — їх видадуть із пенсією. У міськраді побоюються, що за нової системи можуть початися затримки з оплатою.

«Раніше як відбувалося: надавачі послуг надавали послугу — чи центральне опалення, чи електропостачання, чи газопостачання. Відповідно, держава через органи соцзахисту фінансової установи перераховувала ці кошти на рахунки самих надавачів послуг. Тепер кошти ідуть людям, люди самі визначають. Це стимулює їх економити», — переконаний Ігор Кобрин, начальник управління соцзахисту Львівської міськради.

У чергах за виплатами стоять і жителі області. Щоб отримати допомогу — люди ще вранці приходять до фінустанов. Утім цього року, кажуть в облраді, отримувачів субсидій значно поменшало.

«Минулого опалювального сезону ми мали 460 тисяч осіб, а зараз ми маємо 207. Пов’язано із змінами в законодавстві — зокрема, наприклад, береться до уваги наявність або відсутність доходів, береться до уваги квадратура житлової площі», — говорить Віктор Степанюк, заступник директора департаменту соціального захисту Львівської ОДА.

Сплатити за комунальні послуги доведеться вчасно, попереджають чиновники. Бо якщо затримати оплату — то нарахування субсидій припинять.

Facebook Комментарии