К. Спітковська: професія вчителя стає небезпечною

Автор: Катерина Спітковськадиректор гімназії №107 «Введенська».

Професія вчителя стає дедалі небезпечнішою. Вже другий кричущий випадок, де постраждав вчитель! А це тільки початок навчального року.

Спочатку вчителя б‘ють по голові стільцем і ріжуть ножицями, потім мама влаштовує розправу молодій вчительці з незрозумілих причин. Це що робиться в нашому суспільстві? Ця агресія — не що інше, як наслідки негативного ставлення суспільства до освітян.

Виливаються помиї бруду в соцмережах на вчителів у пошуках крайніх, винних, тих, хто за все відповідає. Останнім часом винного шукати дуже легко- кажи, що це школа, вчитель і не помилишся. Так легко перекладати всю власну провину на того, кого вже всі бачать апріорі винним! Чи не вважаєте ви, що в нашому суспільстві відбувається кібербулінг вчительства? Кожен може наговорити, оббріхати, вилити помиї на вчителя, і нічого йому за це не буде, а навпаки — шалена підтримка суспільства! І, хочу зазначити, що мова не йде про презумпцію невинуватості вчителя за будь-яких обставин. Мова йде про рівну відповідальність перед законом за скоєні злочини, як вчителів, так і батьків, і навіть дітей.

Зараз освіта тримається на ентузіастах, які повірили у шанс все змінити. Ми не скиглимо, ми працюємо, нас стає більше, ми змінюємо ставлення до людей в цій професії і освіти в цілому!

Але чи можна розраховувати, що молода дівчина, яку побито, принижено, повернеться до школи працювати? Як непросто зараз залучити до школи працювати молодих, як важко вимагати креативу, прагнення розвитку, відвідування семінарів, тренінгів у вчителя за ті гроші, що вкладає у вчителя держава? До того ж зняття надбавок з учителів в рік реформи — це край.

Біда!!!

Якщо не припинять тероризувати вчителя, не дадуть можливість працювати кращим, далі буде гірше…

Оригінал

Facebook Комментарии