Закликаю Всіх Громадян Підтримати Мене! Катастрофа В Медицині Наближається: Потрібні Термінові Заходи, — Богомолець

Ольга Богомолець:

Катастрофа в медицині наближається: потрібні термінові заходи

Прийнявши антинародну “медреформу”, ані МОЗ, ані парламентарі не подбали про те, за рахунок чого буде фінансуватися медицина. Видатків бюджету не вистачить ні на впровадження реформи, ні на гідну оплату праці лікарів, ні на забезпечення людей життєво важливими ліками.

Так, у проекті бюджету на медицину передбачено всього 3,5% ВВП замість 5%, затверджених законом “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” і замість 7%, яких вимагають профспілки.
Якщо перевести це на людську мову, то в бюджеті закладено на медицину 114 млрд. гривень, яких ледве вистачить на зарплату медикам та найдешевних напрямків медичної допомоги.

За які гроші, а, головне, хто буде оплачувати високоспеціализовану медичну допомогу та лікарські засоби, якщо грошей на це в держави немає?

А оплачувати буде, як і раніше, пацієнт. Питання тільки в тому, в якому вигляді це відбуватиметься. До кишені лікаря чи згідно розрахункам медустанов, де операції коштують по кількасот тисяч гривень?

Але найгірше те, що для економії коштів та покриття видатків «реформатори» почнуть масово закривати лікарні руками місцевої влади, у якої вже з 2019 року не вистачить коштів на оплату комунальних послуг лікарень.

Паралельно вони звільнятимуть тисячі лікарів. Іншого шляху звести “дебіт з кредитом” у них немає.

Результатом стане недоступність спеціалізованих медичної допомоги як через брак грошей у людей, так і через дефіцит лікарів та величезні черги.

Тисячі людей будуть вмирати через цю псевдореформу, і їхні смерті будуть на совісті тих, хто лобіював цей антинародний законопроект.

Єдина можливість уникнути колапсу медицини — терміново впровадити в Україні загальнообов’язкове медичне страхування, коли оплата послуг лікарів та оплата медикаментів для пацієнтів буде здійснюватися з додаткових коштів державного страхового фонду.

За пенсіонерів, дітей та незахищені категорії внески має сплачувати держава, за працюючих — вони самі чи работодавці. І тоді кожен, хто захворіє — зможе отримати життєво важливі послуги безоплатно.

Стратегічно мислячі країни перед тим, як впроваджувати найскладнішу реформу — медичну — створювали фінансовий базис, впроваджували медичне страхування. Чому наші “реформатори” не подбали про це?

Ситуацію ще не пізно виправити, і я вимагаю термінового розгляду в парламенті трьох законопроектів, що впроваджують обов’язкове медичне страхування в Україні — №№ 4981, 4981-1 та 4981-2.

Наразі всі три законопроекти, автором одного з яких є я, знаходяться у Комітеті ВР з питань соціальної політики, і я звернулася з офіційним листом до голови цього комітету Людмили Денисової з проханням терміново добитися винесення цих законопроектів на розгляд парламенту.

Це наш єдиний шанс врятувати медицину — захистити лікарів, які не втратять роботу, та людей, допомога яким буде вчасною і безоплатною.

В іншому випадку розвал системи набуде неконтрольованого характеру і українці повернуться у середньовіччя.

Закликаю всіх громадян підтримати мене та вимагати від парламенту впровадження медичного страхування.

Джерело

Facebook Комментарии