РОЗВІДКА США: ЛІДЕР «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ» БОЙКО ВКРАВ В УКРАЇНИ 700 МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ…

Американська влада назвали діяльність Юрія Бойка корупцією на  вищому державному рівні. Зокрема фінансова розвідка США виявила 700 млн доларів, які «сім’я Януковича» вивела за кордон в 2008-2014 роках. Документи, які вдалося отримати американським журналістам, вказують, що українські правоохоронці вибірково користувалися знахідками колег із США.

Незабаром після революції 2014 року уряди США і Великобританії публічно оголосили про допомогу Україні в поверненні активів Януковича. ФБР направило в Київ команду слідчих для вивчення «чорної бухгалтерії» та інших доказів фінансових злочинів Януковича та його уряду.

Агенти направили запити в американські банки, щоб отримати більше інформації про підозрілі транзакції компаній, афілійованих з оточенням Януковича і представниками його уряду.

Департамент казначейства США почав збирати ці записи ще в 2014 році, коли ФБР вперше почало розслідувати відмивання грошей і корупцію адміністрації Януковича. Саме ці транзакції в 2017 році були передані команді спеціального прокурора Роберта Мюллера і стали приводом для понад два десятки звинувачень на адресу Пола Манафорта, колишнього керівника передвиборної кампанії Дональда Трампа, який раніше працював в Україні політтехнологом Віктора Януковича і Партії регіонів.

Нагадаємо, раніше стали відомі імена європейських політиків, які лобіювали інтереси Януковича. Альфред Гузенбауер в 2007-2008 роках був канцлером Австрії. А через чотири роки очолив групу європейських лобістів для Віктора Януковича і Партії регіонів. Цю, так звану Габсбурзьку групу для швидкого президента організував Пол Манафорт.

У 2014 році правоохоронці США поділилися з Україною інформацією про рахунки за кордоном, що належали близькому оточенню Януковича і його колишнім чиновникам. Американським журналістам вдалося отримати дані про наступні транзакції.

Протягом останніх шести місяців режиму Януковича компанія МАКО, підконтрольна Олександру Януковичу, сину президента, провела сумнівні транзакції на 74 млн доларів США через дочірні компанії, розташовані в Україні, Нідерландах та Швейцарії. Не менше 50 банківських транзакцій проводилися кожні три дні з призначенням «передоплати за вугілля». Американські чиновники заявили, що операції вважаються підозрілими, оскільки проходили через офшорні країни.

Міністерство фінансів США визначило щонайменше два десятка чиновників Януковича, які надсилали або отримували підозрілі трансферти.

Серед них – нардеп, лідер «Опозиційного блоку» Юрій Бойко, колишній міністр палива і енергетики.Американські ЗМІ підкреслюють, що хоча влада США назвали діяльність Бойко «предметом розслідування державної корупції», сам Бойко ніколи не був засуджений в Україні.

Правоохоронці США повідомили про підозрілу активність Prosperity Developments, підконтрольної 32-річному олігархові Сергію Курченко, близького друга Олександра Януковича. Prosperity Developments SA, зареєстрована в Панамі, відправила або отримала 550 млн доларів підозрілих банківських переказів протягом одного року.

Навіть після того, як Янукович втік в лютому 2014 року, «Сім’я» зберігала контроль над активами в Україні. Компанія Activ Solar, яка контролюється зятем нардепа Сергія Клюєва, провела 71 підозрілу операціюза один місяць на загальну суму 11 млн доларів. Компанія має міцні зв’язки з Януковичем.

Інший член «Сім’ї», колишній міністр екології Микола Злочевський став фігурантом розслідування через переведення 24 млн доларів з рахунків на Кіпрі в ПриватБанк в Латвії. Працівники правоохоронних органів США повідомили Державну службу фінансового моніторингу про підозрілу транзакції на початку листопада 2014 року.

Через два роки латвійські ЗМІ повідомили, що Україна не допомогла в розслідуванні щодо відмивання грошей, тому заморожені 50 млн євро, що колись належали українським платникам податків, залишилися в державній скарбниці Латвії.

Американські журналісти підкреслюють, що ніхто з представників режиму Януковича так і не був засуджений в Україні.

джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *