Свята Трійця 2019: що не можна робити в свято

У церковному календарі травня є найважливіше свято Трійця-2019, яке релігійні люди не можуть обійти увагою.

Традиційно після недільного свята йде вихідний, тому багато планують собі цікавий і повний подій дозвілля. Тому ми проговоримо важливі моменти Трійці-2019, який випав на 16 червня, а саме – що не можна робити.

Один з найбільш поширених питань, — чи можна купатися на Трійцю?

Давні повір’я про те, що на Трійцю можна купатися чи ні, кажуть, що весь тиждень Трійці по землі ходять міфічні істоти – мавки і русалки (мертвонароджені діти або нехрещені померлі діти, вкрадені нечистою силою і віднесені від батьків).

А у свято Трійці вони гуляють серед живих і намагаються нашкодити людям. Тому, щоб не зустрітися з ними, не можна на Трійцю, або як в Україні іменують «Зелені свята», поодинці йти в ліс і в поле, а також купатися у воді, інакше людину можуть потягти за собою на дно русалки. Також є статистика, яка говорить про те, що на Трійцю не обходиться без потопельника.

Багато цікавляться, на Трійцю можна працювати чи ні?

Як і будь-яке інше православне свято, свято святої Трійці за традиціями забороняє працювати. Можна готувати їжу на святковий стіл і годувати і напувати тварин і худобу, а займатися прибиранням, рукоділлям, стригтися суворо заборонено.

Також особлива увага приділяється тому, що в цей день на Трійцю 2018 свято у землі, вона іменинниця: тобто косити траву або орати поле не можна. Можна тільки прикрашати помешкання травами та гілками, принесеними напередодні і освяченими в церкві. Ось такі заборони на Трійцю щодо того, чи можна працювати.

Чи можна вінчатися на Трійцю.

Відповідаючи на питання, чи можна вінчатися на Трійцю чи ні, повідомляємо: на Трійцю не прийнято вінчатися й гуляти весілля. Нібито, у тих хто оженилися на трійцю в шлюбі завжди буде хтось третій. А ось заручини і сватання в цей день, навпаки, хороша прикмета. Особливо якщо молоді встигнуть зіграти весілля саме на Покрову. Це буде запорукою міцної і щасливої родини.

Чи можна хрестити дитину на Трійцю?

Справа в тому, що хрестити дитину канони церкви дозволяють в будь-який день, але все ж про те, в які дні можливе здійснення цього таїнства саме в тому храмі, де Ви хочете хрестити дитину, потрібно поцікавитися у тому самому храмі. Про здійснення хрещення в двунадесяте свято, на Трійцю, потрібно домовлятися завчасно і можуть навіть відмовити, так як в цей час буде багато народу. Але заборон про те, чи можна хрестити на Трійцю дитини, немає.

Чи можна поминати на Трійцю самогубців.

Свята Святої Трійці передує Троїцька батьківська субота, коли поминають покійних. Але що стосується поминання на панахиді самогубців, то церква цього робити не благословляє — ні на Трійцю, ні в будь-якій інший день, та як позбавлення життя — великий гріх. Молитися на Трійцю за самогубців можна тільки вдома. В цілому на Трійцю не можна поминати: для поминання і відвідування кладовища призначений день напередодні Трійці – Троїцька батьківська субота.

Чи можна ходити на Трійцю на цвинтар, чи ні.

Відомо, що не варто відвідувати кладовище на Трійцю: краще побувати у храмі, помолитися і по можливості причаститися. Але бувають життєві ситуації, і іноді буває неможливо відмовитися від походу на цвинтар навіть в абсолютно не призначений для цього день. Але навіть вимушено відвідуючи кладовище на Трійцю, добре б постаратися не забути про сенс і значення цього дня.

джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *