22 березня – Третя неділя Великого посту – Хрестопоклінна: що варто зробити в цей день

А 22 березня православні християни відзначають Хрестопоклонну неділю. Справа в тому, що «тижнем» в старослов’янській мові називався сьомий день – неділя.

Хрестопоклонна неділя: значення свята
Третій тиждень посту, тобто третя неділя, вказує віруючим на головний символ православ’я – Святий Хрест. Кожен, хто осінять себе хресним знаменням і поклоняється святині, показує любов до Бога і дотримання Його заповідей. Подячні молитви під час Хрестопоклонної неділі дають кожному почуття впевненості і радості, допомагають подолати труднощі і утриматися від поганих вчинків.

Щорічною традицією є відвідування храмів і церков, участь в службах і вознесіння молитов Вищим Силам, які допомагають очистися від негативу, покаятися в гріхах і усвідомити важливість дотримання християнських заповідей. Прикладаючись до Хреста, кожен висловлює свою віру і налаштовується на дотримання Великого посту.

22 березня священнослужителі проводять богослужіння, а також виставляють Хрест в загальний доступ. Перед тим, як прикластися до нього, важливо усвідомити всі свої провини і гріхи, помолитися Господу для того, щоб допомогти безсмepтній душі рости в благості. Значення святині величезне, адже вона доводить перемогу Господа над самою смepтю, говорить про безсмepтя дyш.

Священнослужителі закликають віруючих відмовитися від розваг, провести третю неділю посту в покорі і читанні молитов. Тим, кому складно дотримуватися суворого посту, можна робити послаблення, проте не забувайте про щоденнs молитвb , які допомагають справлятися з негараздами і труднощами.

Джерело.

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *