Медики навчились лікувати рак мозку

Міжнародна група дослідників створила генетично модифіковані клітини імунної системи, які здатні вбивати ракові клітини в пухлинах головного мозку.

Вчені вважають, що їм вдалося створити ефективний метод лікування гліобластоми – небезпечного типу злоякісних утворень центральної нервової системи.

Фахівці виявили нову молекулярну мішень на поверхні ракових клітин, звану CSPG4. Це протеогликан, він бере участь в первинному поширення клітин меланоми по базальній мембрані ендотелію. Виявилося, що цей же складний білок знаходиться в 67 відсотках пухлин і виробляється стовбуровими клітинами, які ініціювали рак.

В ході роботи вчені витягли імунні Т-клітини (Т-лімфоцити) з організму мишей, які модифікували таким чином, щоб вони несли химерний антигенний рецептор (CAR). Він являє собою гібридний білок, що складається з фрагмента, здатного зв’язуватися з CSPG4 антитіла, і пептидного частини, що активує лімфоцит.

З’ясувалося, що в культурі ракових клітин, а також в організмі мишей змінені Т-клітини успішно знищували клітини гліобластоми, мають CSPG4, при цьому звичайні лімфоцити зі своїм завданням не справлялися.

Планується провести клінічні випробування на пацієнтах з прогресуючою пухлиною мозку.

Нагадаємо,  фахівцями WebMD (найбільший американський портал з тематики охорони здоров’я та одночасно спільнота лікарів) були зібрані кілька симптомів, які пов’язані з онкологією.

 

 

джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *