Долар по 60: українцям відкрили очі на реальну загрозу

Зараз в Україні ситуація з економікою найгірша за останні десять років, однак покращення ми бачимо лише на словах чиновників. Українцям слід готуватися до серйозної кризи, і не виключено, що долар сягне позначки і 60 гривень.

Такий прогноз прозвучав в коментарі економіста Еріка Наймана, — пише Politeka.

«Зараз для України ситуація більш небезпечна, ніж у 2008 р Адже за останні десять років Україна набрала гігантські борги. Якщо в 2008 р головні проблеми були в банківському секторі, то зараз в першу чергу з ними зіткнеться держава Україна. І буде на це реагувати підвищенням податків і процентних ставок, а також грошовою емісією. Емісія призведе до девальвації національної валюти», – заявив він.

Як підкреслив фахівець, у випадку серйозної світової кризи ми отримаємо курс долара – 60 грн/дол. Але точної дати, коли це станеться, він називати не береться. Падіння курсу гривні за словами Наймана, може відбутися в кінці 2019 року, а, можливо, вже і в кінці нинішнього.

«Україна не має засобів захисту від світової економічної кризи, тому що за останні чотири роки наша країна не провела необхідні реформи, не привернула прямі іноземні інвестиції. Тобто, ми упустили свій шанс підготуватися до чергової хвилі світової кризи», — додав економіст.

Відзначимо, експерт вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд попереджає про можливу девальвацію гривні – через відсутність програми МВФ для України. Для утримання валютної стабільності Україні потрібно ще як мінімум 15 млрд доларів, вважає аналітик, а при відсутності достатніх резервів гривню чекає падіння.

Нагадаємо, девальвацію гривні назвали не чиїмись забаганками, а така тенденція продиктована умовами ринку та так званим природнім процесом.

Ось уже декілька днів поспіль американська валюта стрімко здає позиції, раз по раз збиваючи психологічні позначки. Лише останню за добу долар подешевшав майже на 40 копійок. На сьогоднішній день ми бачимо наступну картину: за курсом нацбанку долар тримається в межах 26,8 грн, за євровалюту в обмінниках просять від 33 грн.

Сергій Тарута переконаний, що українській владі вигідні всі проблеми і прийняття антисоціальних рішень списувати на нібито вимоги МВФ, при цьому в країні достатньо внутрішніх ресурсів, щоб не залучати кошти Фонду.

Автор матеріалу:
Ирина Дождева
Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *