“Від 31 до 51 тисячі гривень…”: Стало відомо за які проекти будівель штрафуватимуть українців

Народні депутати сьогодні підтримали за основу законопроект про підвищення штрафів за проектування і зведення будівель, недоступних для маломобільних груп населення.

«За» проект №6536 проголосував 241 народний депутат.  Зміни хочуть внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Пропонують підвищити штрафи за порушення під час планування і забудови територій, в тому числі й в частині створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю. Якщо зараз штраф становить від 15,3 тис. грн до 17 тис. грн, то законопроект пропонує встановити штраф від 34 тис. грн до 51 тис. грн, якщо не порушені норми щодо доступності споруд для маломобільних груп населення; а якщо порушені – від 51 тис. грн до 85 тис. грн.

Якщо відповідальна особа протягом року вже штрафували за подібне порушення, суд зможе позбавити його права займати певні посади або займатися певною діяльністю протягом одного року.

Якщо авторський нагляд був здійснений з порушенням законодавства, зокрема за доступністю будинків для людей з інвалідністю, пропонують встановити штраф від 8,5 тис. грн до 11,9 тис. грн з позбавленням права обіймати певні посади протягом року, якщо мова йде про порушення доступності будівель для маломобільних груп населення. Таке ж покарання пропонується встановити за порушення при технічному нагляді щодо доступності будівель для інвалідів.

У законі «Про регулювання містобудівної діяльності» хочуть передбачити, що громадські об’єднання інвалідів здійснюють громадський контроль за дотриманням будівельних норм, стандартів і правил про доступність для маломобільних груп населення як позаштатні інспектори при органах державного архітектурно-будівельного контролю.

джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *