Як позбавитися від целюліту

Лікар-фізіотерапевт і косметолог професійної клініки косметології і дієтології «Глобальний проект «Краса» Євген Репко пояснює, чому жінкам, на жаль, ніяк не уникнути появи целюліту, і підказує, що можна зробити, щоб відкласти зустріч з подібними змінами на тілі.

— Особливість будови шкіри у жінок — основна причина появи целюліту. Появі ліподистрофії (целюліту) сприяють і інші фактори: зміна гормонального фону, порушення режиму харчування, малорухливий спосіб життя, стрес і куріння. У чоловіків теж відбуваються зміни в рельєфі шкіри, але тільки це зовсім не целюліт. Подібне явище обумовлене надмірним накопиченням жіночого статевого гормону в певних частинах тіла чоловіка. Але при підвищенні фізичної активності тестостерон починає превалювати над цим гормоном, що досить швидко усуває нерівності на шкірі. В організмі жінки цей процес неможливий: в неї основний гормон — це естроген. Його необхідну кількість для нормальної роботи організму накопичується в конкретних місцях: стегнах, сідницях, рідше на животі. Все це призводить до формування класичного целюліту.

Часто чую, що нібито 30 років тому ліподистрофії не існувало. Це не так, вона була завжди, фізіологія та анатомія жінки не змінилися. Целюліт став яскравішим через посилення гіподинамії (ослаблення м’язової діяльності організму. — прим. ред.), збільшення споживання продуктів, що містять естрогени, і активно розвиваються стандартів краси — до нього стали сильнішими придивлятися.

Етапи утворення целюліту

Існує чотири стадії появи целюліту:

  • перша стадія — передцелюліт. Процес зміни жирової тканини практично непомітний і не викликає дискомфорту. Целюліт можна дізнатися за наступними ознаками: набряки, поява маленьких синців від незначних ударів, а подряпини на «целюлітних» частинах тіла довше заживають;
  • друга стадія — якщо напружити м’язи, целюліт на проблемних місцях буде помітний. Температура тіла в цих місцях стає трохи нижче, а шкіра блідне. Ознаки: збільшення товщини підшкірно-жирової клітковини, розширення і збільшення проникності капілярів, мікроскопічні крововиливи;
  • на третій стадії зміни виражені настільки яскраво, що пора бити тривогу. Набряк стає сильнішим — судини здавлюються, шкіра холоне. Зменшується чутливість шкіри на проблемних ділянках;
  • на четвертому етапі корекція целюліту можлива лише хірургічним шляхом. Це вже не тільки косметична проблема — судини сильно здавлені жировою тканиною.
Як позбутися целюліту

У сучасній медичній косметології існує багато різних процедур. Ручний масаж, пресотерапія, вакуумний масаж застосовуються для лікування початкових змін. Такі процедури дають швидкий, але короткочасний ефект: їх основна дія — посилення відтоку рідини.

По-справжньому ефективним методом корекції целюліту вважається процедура, заснована на стимуляції шкірних волокон. Найбільш поширена і недорога — електростимуляція, сучасний її аналог — електричний фактор в діапазоні RF (радіочастотний ліфтинг). Останній спосіб дозволяє посилити синтез нового колагену і еластину, підвищує обмін речовин і частково розщеплює жир. Необхідно знати: ринок пропонує величезну кількість обладнання — остерігайтеся підробок. Застосування обладнання марки Vela, Venus, Accent і Reaction дасть безпечний результат.

Що стосується засобів зовнішнього застосування, то вони здатні надавати терапевтичну дію тільки на верхні шари шкіри. Якщо засіб володіє зволожуючою властивістю, воно зволожує тільки верхній шар шкіри. Якщо ж, наприклад, крем має зігріваючу дію, він посилює кровообіг вже в глибоких шарах шкіри і навіть м’язах. Але це лише додаткова, а не основна допомогу в боротьбі з целюлітом — хороший кровообіг зменшує або усуває набряк, покращує лімфодренаж і підсилює обмін речовин.

Як запобігти появі целюліту

Запобігти появі целюліту допоможе зміна способу життя в цілому. Дуже важливо дотримувати питний режим і правильне харчування. В якості профілактики підійде аквааеробіка зі спеціальним комплексом вправ, спрямованих на зняття набряклості і роботу з жировими відкладеннями. Необхідно зазначити: спадкові фізіологічні особливості жінки часом перемагають всі труди. В деяких випадках з цим треба змиритися, але не опускати руки. Шкіра кожної жінки індивідуальна. Якщо правильно підібрати програму профілактики і лікування целюліту, можна забути про проблеми, які вас турбують.

 

 

джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *