День студента 2019: історія та традиції свята

Щорічно 25 січня відзначається відразу два цікавих свята: День Тетяни та День студента. І, як не дивно, вони тісно пов’язані, хоча традиції досить різні. В релігії вважається, що свята Тетяна – це покровителька студентів, саме через це свята і пов’язані. Тому ми вирішили розповісти вам, як ці свята з’явилися.

День студента 2019: історія свята

В Україні ще з 18 століття є День студента. Хоча міжнародний такий день відзначається 17 листопада, ми отримали подвійне торжество.

Пов’язано це з тим, що 12 січня 1755 року (25 січня за новим стилем), тоді імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про створення Московського університету. До того ж, як ми вже встигли сказати, свята Тетяна вважається покровителькою студентів. Ось тільки, як вона нею стала незрозуміло, адже в її історії немає нічого пов’язаного з наукою. Але зараз це не важливо.

Крім того, у четверту суботу вересня прийнято відзначати День першокурсника. Серед студентства ходить байка, що ця дата пов’язана з отриманням першої стипендії.

А ось якщо говорити про міжнародний День студента, який відзначають 17 листопада, то події, які послужили для започаткування свята, були трагічними. Тоді, 28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословакії празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Але студентів розігнали і одного з них убили.

День студента: традиції свята

Ну, звичайно, тут нічого надто цікавого немає. Майже в кожній країні традиції однакові. Студенти 25 січня зазвичай влаштовують дуже веселі і галасливі гуляння, які можуть не завершитися до ранку.

Так само, є досить дивні традиції, як наприклад, кататися на дипломах, або мити пам’ятники.

Звичайно, у навчальних закладах у День студента теж проходять різноманітні розважальні заходи: концерти, виставки і подібні.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *