Водохресний святвечір: що обов’язково потрібно зробити

Хрещення Господнє – це дуже важливе релігійне свято, тому за церковним традиціям йому передує піст і Водохресний святвечір. Це так само можна назвати окремим святом, адже 18 січня дію свої, особливі правила, про які ми б хотіли розповісти вам, щоб ви знали, що обов’язково потрібно зробити у Водохресний святвечір.

Водохресний святвечір: що обов’язково потрібно зробити

Так само 18 січня називають не тільки Водохресним святвечором, але і «Голодною кутею». Ну і так, логічний висновок, який напрошується, вірний. В це свято люди обов’язково готують кутю і саме голодну. Вся справа в тому, що Водохресний святвечір це дуже строгий піст, який діє з самого ранку і закінчується, коли на небі з’являється перша зірка.

Вечеря зазвичай починався з молитви і склянки освяченої води. Вона у Водохресний святвечір вважалася особливою. Після цього всі члени сім’ї повинні були з’їсти куті та продовжити трапезу. Готували на Водохресний святвечір виключно пісні страви: смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці на олії, кутю та узвар. А після вечері була досить цікава традиція: всі члени родини клали ложки в одну миску і накривали хлібом. Вважалося, що це принесе великий урожай у майбутньому році.

Також, вважається, що Хрещення Господнє і Водохресний святвечір – це останні дні в році, коли діти можуть щедрувати, а дівчата гадати. Ось тільки до останнього церква ставиться дуже погано, адже ворожіння – це язичницька традиція. Але перед бажанням дізнатися про свого судженого мало хто міг встояти.

Хрещенська вода в свято

Ну і звичайно, в таке свято потрібно сходити в церкву і освятити воду. Навіть батюшки кажуть, що немає різниці, коли саме ви будете йти в церкву з ємностями води, адже 18 і 19 січня ставлення до неї однакове. А вже як повернетесь додому, потрібно трохи окропити всі кути будинку, щоб захиститися від злих сил і невдач. Деякі навіть говорять, що якщо цю воду заморозити, то вона не псується, а на шматку льоду з’явиться хрест. Навряд чи, звичайно, але спробувати ніхто не заважає.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *