Наближається до 30. Що відбувається з курсом валют

Українська валюта стрімко втрачає в ціні.

Гривня наблизилася до курсу 28 за долар. Влада запевняє, що нічого страшного не сталося, і приводів для паніки немає.

Що зараз відбувається пише prosvit.net.ua  з посиланням на NewsOne

Зараз на готівковому ринку за долар просять вже 27,7 — 27,8 гривень. В окремих банках уже можна побачити цифру і 28 гривень за долар.

Сьогодні, 16 грудня, офіційний курс гривні до американського долара становить 27,41 грн/$, а курс євро – 32,46 грн/€.

Держбюджет-2017 був складений з урахуванням середньорічного курсу гривні 27,2 грн/$ і курсу на кінець року 27,8 грн/$. Тому нічого страшного ще не відбувається. Все в рамках прогнозу.

Національний банк України (НБУ) констатував, що останній тиск на курс гривні справили сезонний і психологічний фактори.

«З 20-х чисел листопада посилився тиск на курс гривні під дією тимчасових, у тому числі сезонних чинників. Зокрема, на пропозицію валюти впливає сезонне зменшення ділової активності. Одночасно в кінці року традиційно посилюється тиск на валюту, також тиснуть психологічні чинники: несприятливі очікування щодо майбутньої динаміки курсу гривні», — заявив в.о. глави НБУ Яків Смолій.

Втім, на його думку, фундаментальні фактори залишаються сприятливими: прискорення економічного зростання в країнах-основних торговельних партнерах України підтримує зовнішній попит на вітчизняний експорт. Темпи зростання країн Європи в третьому кварталі були найвищими за останні 6 років, а зростання окремих країн Центральної та Східної Європи, зокрема, Румунії та Туреччини, було одним з найвищих у світі.

Він зазначив, що світові ціни на основні товари українського експорту залишаються на досить високому рівні: ціни на залізну руду підтримувалися високим попитом з боку Китаю, незважаючи на зниження виробництва в північних провінціях країни в рамках державної політики захисту навколишнього середовища.

«Це утримувало ціни на сталь на високому рівні. При цьому ціни на сталь українського виробництва сьогодні на 56% вище, ніж рік тому. Завдяки цьому помітно зріс металургійний експорт, що забезпечує сьогодні понад 40% пропозиції валюти», — пояснив Смолій.

Крім того, додав чиновник, ціни на пшеницю росли на тлі несприятливих погодних умов і зростання попиту на зернові хорошої якості.

Скоро зміцнення?

Девальвація гривні щодо долара на валютному ринку на поточному тижні була повністю прогнозована й обумовлена ??традиційним зростанням бюджетних платежів уряду в кінці року.

«На рахунках казначейства накопичилися великі гривневі залишки. Зараз закривається бюджетний рік і додатково до регулярних щомісячних витрат витрачають і ці залишки», — зазначив директор аналітичної групи Case Ukraine Дмитро Боярчук.

За його словами, надмірний гривневий ресурс тисне на міжбанківський валютний ринок. «Власне, фактор регулярний, щорічно розпорядники бюджетних коштів закривають рік і зривають курс. Протягом останніх трьох років так точно. Але фактор тимчасовий», — сказав Боярчук. На думку експерта, ситуація стабілізується з настанням новорічних свят і курс гривні дещо зміцниться.

Згоден з ним і екс-міністр економіки України Богдан Данилишин.

«Я очікую повернення до поміркованої мінливості обмінного курсу гривні до кінця поточного року. Підставами для цього є надходження валюти від експорту нового врожаю і зовнішні ціни, які залишаються сприятливими для товарів вітчизняного експорту», — вважає він.

На 2018 рік уряд спрогнозував показник середньорічного курсу гривні на рівні 29,3 грн/$. На кінець 2018 року, за прогнозами Кабміну, курс гривні буде на рівні 30,1 грн/$.

При цьому в Мінфіні пояснили, що показник середньорічного курсу гривні на 2018 рік є технічним показником, а не орієнтиром для уряду і ринку.

Девальваційні чинники в Україні такі: негативне сальдо торгового балансу і складнощі з надходженням валюти за капітальним балансом, підвищення темпів інфляції.

За словами директора економічних програм Центру Разумкова Василя Юрчишина, із середини січня 2018 року до середини лютого можна очікувати хвилі девальвації гривні – ослаблення десь до 30 грн за долар, можливо, навіть трохи більше. Навесні чекаємо плавного зниження курсу долара десь до рівня 27-28 грн. Його значення будуть дещо вищі, ніж зараз, але нижче лютневих.

«Якщо в цьому році курс коливався в районі 26-27 грн за долар, то в середині наступного року він буде коливатися в районі 27,5-28 грн. Але на початку року – друга половина січня і лютий – вартість долара буде значно вище. Це і сезонний фактор, і початок нових бізнес-циклів, і почнуть працювати виплати: бонуси, 13-а зарплати. Крім того, в кінці грудня часто виплачують пенсії за січень. Певний набір позитиву для громадян в цьому році буде, але цей позитив – наявність додаткових ресурсів – швидше за все обернеться девальваційним рухом гривні», — пояснив Юрчишин.

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *