Вчені зробили чергову заяву про рак, яка вас вразить

Онкологічні захворювання часто викликані генетичними факторами, які від нас не залежать.

Але за словами лікарів, причиною майже половини випадків є спосіб життя пацієнтів.

Американське видання CA: The Cancer Journal for Clinicians (журнал Американського онкологічного товариства, що видається для фахівців, що займаються діагностикою, лікуванням і профілактикою раку), опублікувало результати дослідження про причини захворювання на рак.

Група вчених на чолі з доктором Фархадом Ісламі проаналізувала дані про онкологічні захворювання в США та підрахувала, який відсоток випадків був викликаний факторами, залежними від самого пацієнта. Це, зокрема, куріння (активне та пасивне), надмірна вага, зловживання алкогольними напоями, низька фізична активність, недостатнє вживання овочів і фруктів, а також відвідування соляріїв. За результатами дослідження, 42% з 1,5 мільйона всіх випадків захворювання на рак у 2014 році були пов’язані саме з цими факторами.

Куріння стало причиною раку у 20% випадків – і це найвищий фактор ризику. Надмірна вага або ожиріння з показником у 8% посіли друге місце (в тому числі 6,5% смертей). На алкоголь припало 5,6% випадків і 4% смертей; на споживання червоного м’яса – 1,3%, а на малорухливий спосіб життя – 2,9%. А брак у раціоні фруктів і овочів, чим грішать приблизно 90% американців, є причиною раку майже в 2% випадків.

При цьому, якщо об’єднати кілька факторів відразу, то ризик значно збільшується. Так, надмірна вага, зловживання алкоголем, нездорова дієта і відсутність фізичних вправ сприяють розвитку раку майже в 14% випадків у чоловіків і в 22% – у жінок.

Але є і хороша новина: з 1991 року рівень смертності від раку в Америці знизився на 25%. І лікарі кажуть, що цей показник можна поліпшити ще більше, якщо люди відмовляться від шкідливих звичок, що сприяють розвитку онкозахворювань.

Дослідники сподіваються, що отримані дані спонукають органи державної та федеральної влади вжити відповідних заходів. Наприклад, збільшити кількість зон, вільних від куріння, і почати активніше пропагувати здоровий спосіб життя. А лікарі, у свою чергу, можуть частіше нагадувати пацієнтам про фактори ризику тих чи інших захворювань: як показують дослідження, це діє.

джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *