Рада прийняла закон про сільську медицину: до чого готуватися

Верховна Рада прийняла законопроект№7117 “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості”

Відзначимо, цей законопроект був підготовлений в Адміністрації Президента і внесений в парламент за поданням Петра Порошенка.

«За» законопроект проголосували 280 депутатів. У тексті документа говориться, що “підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості забезпечується шляхом здійснення заходів по розробці, затвердженню, фінансуванню, виконанню державних цільових програм, спрямованих на поліпшення, збереження і відновлення здоров’я населення, надання субвенцій з Державного бюджету України місцевим бюджетам для розвитку охорони здоров’я в сільській місцевості , а також належного контролю за цільовим і ефективним витрачанням коштів, спрямованих на виконання вказаних заходів”.

Так, наприклад, законопроект передбачає залучення кваліфікованих фахівців до роботи в сільській місцевості, впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування в сільській місцевості. Окремо в документі прописана програма підтримки телемедицини.

Депутати хочуть, щоб жителі села мали можливість здати аналізи або зробити рентген. У пояснювальній записці говориться, що медустанови будуть забезпечені міні-лабораторіями, портативними діагностичними пристроями та рентген-апаратами. Крім того, Центри первинної медицини планують забезпечити стоматологічним обладнанням.

Проконсультуватися з лікарем українці зможуть по телефону або відеозв’язку.

Нагадаємо, напередодні президент України Петро Порошенко підписав закон, який скасовує конкурсний відбір голів місцевих державних адміністрацій та керівників центральних органів виконавчої влади.

Джерело: Politeka

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *