АВТО БЕЗ МИТА З КАНАДИ: ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ І ЩО МОЖНА ПРИВЕЗТИ

З 1 серпня 2017 року почне діяти Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Вона передбачає безмитне ввезення автомобілів. Що можна буде купити і за скільки.

Деякі автолюбителі, прочитавши заголовки новин про безмитне ввезення з Канади, тут же кинулися перераховувати «заначки» або на сайти — оцінювати, за скільки можна «скинути» свій старенький ланос, щоб в серпні вже замовляти заморську обновку.

Але, хоча сама по собі новина безумовно хороша, особливих приводів для радості поки немає. Угода вельми детально прописує, які машини можна буде завозити без мита. І вибір виявляється досить вузьким пише prosvit.

Спробуємо розкласти все по поличках.

Я зможу ввезти будь-який автомобіль з Канади?

Мова йде не про будь-яку машину з території Канади. А лише про автомобілі, які були зроблені на території Канади.

Тобто ви не зможете ввозити без мита будь-який автомобіль, який ви можете купити в Канаді. Угода діє тільки по відношенню до автомобілів канадського виробництва.

Канада не належить до числа лідируючих автомобільних держав світу і заводів тут не так вже й багато.

По суті вибір зводиться до кількох брендам. Це Toyota і Lexus, Honda і Acura, Chrysler, Dodge, Jeep, Ford, Lincoln, General Motors і Volkswagen (правда, представлений однією єдиною моделлю).

Та облиште, Toyota — це круто! Чому не радіти?

Тому що ввезти з нульовим митом не вдасться усі підряд авта вищезазначених брендів.

В Угоді прописаний обсяг двигуна автомобілів, які підлягають безмитному ввезенню. Це двигуни від 2,2 до 3 л.

Іншими словами, нову Honda Civic, яка в досить непоганій комплектації в Канаді коштує від 20 тис. канадських доларів (приблизно $15 тис), не вийде. Тому, що у неї об’єм двигуна 1,8 л.

Якщо говорити про моделі, що потрапляють під дію Угоди, то це переважно великі кросовери.

Але і тут таїться підступ. Багато дуже популярних моделей, наприклад, Acura MDX, Lexus RX в Канаді випускаються з 3,5-літровими двигунами.

Тобто вони теж не потрапляють під дію Угоди про безмитне ввезення (мито на такі авто з такими моторами — 7%).

Без мита можна ввозити дизельні авто з об’ємом двигуна понад 2,5 л. Але в Канаді, як в США дизелі не дуже полюбляють. Частка таких авто від загального обсягу виробництва ледь досягає 20%. І, до речі, це теж в основному великі кросовери і позашляховики.

Так що ж я зможу купити?

Найбільше нововведення порадує любителів американського автопрому, зокрема, позашляховиків і сімейних мінівенів.

У Канаді збирають культові американські моделі спорткарів Dodge Challenger, Dodge Charger і Chevrolet Camaro. Але вони не проходять за обсягом двигуна.

З тих авто, які просочуються через всі щілини Угоди, можна виділити Toyota RAV4, Honda CR-V, Chrysler 300, Dodge Gran Caravan, Ford Edge.

У чому вигода?

За грубими оцінками (ми уточнимо ці цифри, поспілкувавшись з експертами) з урахуванням вартості доставки морем і 20%-ного ПДВ (який нікуди не дівається) автомобілі родом з Канади можуть коштувати українському покупцеві на 10-15% дешевше, ніж в Україні.

З огляду на вузький вибір доступних варіантів, навряд чи нововведення радикально відіб’ється на українському автомобільному ринку. Однак цінителі американського автопрому будуть вельми раді і не виключено, що оголошення про підбір «канадського автомобіля» неабияк розбавлять всюдисущі оголошення про «литовські тачки». Хоча останні, зрозуміло, набагато дешевше.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *