З сьогоднішнього дня держава більше не регулює ціни на продукти

Сьогодні, 1 липня, набула чинності постанова Кабінету міністрів про скасування державного регулювання цін на продукти харчування. 

Про це йдеться в постанові уряду № 394 від 7 червня 2017 року, опублікованому на офіційному порталі КМУ.

«Головна мета цих змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції і дебюрократизація (дерегулювання) в сфері ціноутворення», – йдеться в поясненні до постанови Кабміну пише prosvit.

Таке рішення спростить процедуру зміни цін в залежності від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон’юнктури.

Йдеться про 15 груп товарів, для яких скасовується норма про можливість встановлення торгової надбавки не вище 15%. Це, зокрема, борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичина, свинина і м’ясо птиці, варені ковбасні вироби, молоко, сир, сметана, масло вершкове, олія соняшникова, яйця курячі.
Також мова йде про 13 груп товарів, для яких скасовується декларування зміни оптово-відпускних цін. Це, зокрема, борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, крупи гречані, яловичина, свинина, м’ясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров’яче питне (пастеризоване, фасоване в плівку), сир жирністю до 9%, сметана з вмістом жиру до 20%, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5%, Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *