«ЗАКОН ПРО «ЄВРОБЛЯХИ» НАБУВ ЧИННОСТІ: ЛЮДИ ПЕРЕКРИЛИ ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ КОРДОН І ЗАПАЛИЛИ ШИНИ

Митники не пропускають до України «євробляхи» без сплати застави.

У Волинській та Львівській областях

Гнів і заперечення. Як «євробляхери» блокували півкраїни і чому з цього нічого не вийшло
водії автомобілів на іноземній реєстрації опівночі перекрили пропускні пункти на кордоні з Польщею.

Про це повідомляють очевидці з місця події.

Як зазначається, паралізовано рух на пунктах «Рава-Руська», «Краківець», «Устилуг», «Ягодин», «Грушів», «Шегині», на під’їздах до кордону утворилися багатокілометрові черги.

За словами очевидців, біля пункту «Ягодин» «євробляхарі» почали палити шини, після чого на територію митниці під’їхало підкріплення прикордонників.

Як з’ясувалося, причиною перекриття в’їздів стало те, що 25 листопада набув чинності «закон про «євробляхи», тож відтепер водії автомобілів із іноземною реєстрацією, в’їжджаючи до України, повинні сплатити заставу, яка становить в середньому 3000 євро. В іншому випадку людей розвертають назад.

Нагадаємо, у п’ятницю, 23 листопада, президент України Петро Порошенко підписав закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами.

Раніше Верховна Рада проголосувала за внесення змін до Податкового кодексу щодо акцизного податку на автомобілі у другому читанні і в цілому. У тексті законопроекту залишився коефіцієнт віку, проте з поправкою, що він не може перевищувати 15. Тобто акциз навіть на 20-річну автівку рахуватиметься із коефіцієнтом віку 15. Також поправки вводять знижувальний коефіцієнт 0,5 до акцизу. Таким чином вводиться 50% знижка на акциз на перші три місяці від початку введення змін у дію. Цей законопроект 21 листопада передано на підпис президенту.

джерело

Facebook Комментарии