«Чорна неділя»: люди на авто з єврономерами не можуть повернутися додому

Уряд підклав українцям, які їздили на автомобілях з єврономерами у режимі транзиту, справжню бомбу.

Як кажуть закарпатські водії, повідомлення ДФС про те, що в ніч з 24 на 25 листопада «пересічку» скасують застала більшість з них зненацька.

Чимало людей, які у цей час перебували за кордоном нині не мають змоги повернутися додому. Оскільки навіть сплатити митні платежі в якості застави, як цього вимагають зміни до закону, неможливо — у митників немає чітких інструкцій як це здійснити. Обіцяють розібратися у понеділок. 

Тепер, аби потрапити додому колишнім «пересічникам» потрібно юуде фактично сплатити гроші за розмитнення — в середньому 2-3 тисяч євро.

Вихід у них наразі єдиний — залишати автомобіль біля кордону і вертатися додому пішки.

— Остання пересічка. Заїхати, скоріш за все, вже не встигну…, — пише ужгородець Віктор Щадей. — Могли хоч попередити, а то вийшло якось не по-людськи, без оголошення війни… Не дали людям навіть трохи часу, щоб повирішувати питання і вивезти автомобілі.

—Тим більше, що ті, хто справно їздив кожні 5 днів, жодних правил не порушували. Про те, що назад заїхати не можна, дізнався вже тут, на кордоні, як і багато інших водіїв. Ось так от «допомогли» нам черговий раз… P.S. Нікому випадково не потрібне Пежо 2005 р. на словацьких номерах самовивозом з Вишнього Німецького? — зазначає Віктор Щадей на своїй сторінці у Фейсбук.

До речі, з 25 листопада за використання транспортних засобів із порушенням митних правил вступають у силу нові штрафні санкції. Максимальний штраф за перевищення строку перебування авто в Україні становить 170 тисяч гривень або конфіскація автомобіля. Тож людям, які прострочили термін перебування автомобіля з іноземною реєстрацією на території України будуть загрожувати репресивні санкції з боку правоохоронців. 

Не дивно, що власники єврономерів на Закарпатті вже планують нову масштабну акцію протесту.

Закарпатські власники автомобілів на єврономерах планують у понеділок о 9.00 ранку розпочати масштабну і безстрокову акцію протесту. Цілком можливо, що вона може відбутися на КПП «Тиса» (Чоп-Захонь).

Не виключено, що через це перетин кордону може ускладнитися і на інших пунктах перетину кордону, зокрема в в бік Словаччини та Угорщини. 

Джерело

Facebook Комментарии