Вже з 15 жовтня: Стало відомо, хто з українців залишиться без пільг | | PROSVIT

Вже з 15 жовтня: Стало відомо, хто з українців залишиться без пільг

З 15 жовтня після настання нового опалювального сезону  багато українців, які одержували субсидії, можуть їх втратити –  Кабмін посилив правила призначення державної допомоги перед початком монетизації субсидій з 1 січня 2019 року.

Зараз в Україні отримують субсидії 1,6 млн родин, але з початком опалювального сезону їх знову побільшає, адже основна маса субсидіантів не можуть самі платити самі за опалення. В Мінсоцполітики розповіли, що в минулому сезоні  державну допомогу отримували 6,9 млн домогосподарств, на що  з держбюджету пішло 71 млрд грн. Але після нових правил призначення субсидій одержувачів має поменшати на 20%, або на 1,4 млн родин.

Нововведення від Кабміну

Відтепер субсидію перераховуватимуть двічі на рік –  у жовтні і травні, її не отримають ті, хто накопичив борги з ЖКП до 1 червня 2018 року.

Також відмовлять в держдопомозі тим, хто володіє квартирою більше 120 кв. м, будинком більше 200 кв. м, має автомобіль не старше 5 років. Не отримають субсидію також  і ті, хто придбав майно дорожче 50 тис. грн або ж отримав його в дар чи по обміну. А безробітним, які неперебувають на обліку в центрі зайнятості, під час нарахування субсидії автоматично нарахують дохід в три прожиткові мінімуми, або 5286 грн (раніше було –  2 прожиткові мінімуми).

Виняток зроблять для тих, хто не працює через те, що лікується в стаціонарі і може це підтвердити відповідними довідками.

Чого чекати

Експерти в сфері ЖКГ зазначають, що за новими правилами бюджет заощадить близько 30% від витрат минулого року, або 20 млрд грн.

“Зростання соцстандартів і урізання норм, насамперед щодо великого житла, позбавлять держдопомоги її одержувачів в селах, де традиційно будували будинки в 200-250 кв. м, а їх власники отримували  субсидії по кілька тисяч гривень”, – переконаний  експерт з питань ЖКГ   Андрій Никончук.

Монетизація – з 2019 року

Голова Директорату з соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко каже, що з 2019-го відомство розпочне виплачувати субсидії живими грошима. Причому для жителів індивідуальних будинків гроші перерахують на вказаний ними рахунок, оскільки в разі несплати газ або “струм” можна буде швидко “відрізати”. А от мешканцям багатоповерхівок введуть спеціальні рахунки, розрахуватися з яких можна буде тільки за “комуналку”.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *