Українців косить страшна хвороба | | PROSVIT

Українців косить страшна хвороба

У 2018 році фахівці відзначають підвищену сезонну захворюваність на ботулізм. Про це свідчить статистика Міністерства охорони здоров’я.

«В Україні спостерігається сезонне підвищення захворюваності на ботулізм – з початку 2018 року зареєстровано 46 випадків ботулізму, 53 постраждали четверо з них померли», — наголошується в повідомленні відомства.

А це при тому, що уряд інформує про наявність вакцин в Україні. Так, останній випадок захворювання медики зафіксували у Херсонській області 27 червня. Хворому ввели противоботулиническую сироватку, яка стабілізувала його стан.

У Міндздраві ж запевняють, що держава має запас сироваток проти ботулізму. Вони були доставлені з Канади в рамках гуманітарної допомоги.

 

«Для отримання сироватки необхідно звернутися безпосередньо до відповідального співробітника ДП «Укрвакцина Моз України» (повна інструкція розіслана в обласні департаменти охорони здоров’я)», — стверджують у Міністерстві.

Питання про зростання захворюваності на ботулізм був піднятий у Верховній Раді нардепом від Блоку Петра Порошенка, головою парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольгою Богомолець. Вона закликала не тільки внести на порядок денний Ради, але і прийняти в першому читанні законопроект «Про внесення змін до закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

«Законопроект №8464 дозволить знищити ті випадки ботулізму, які були в минулому році, – люди, купуючи в супермаркеті м’ясні або рибні консерви, вмирали від ботулізму. Вперше за всі роки незалежності у нас був виявлений промисловий ботулізм. І абсолютно неадекватна політика профільного міністерства, відсутність сироваток призвели до того, що смертність збільшилася в три рази, і це підтверджено цифрами», — стверджує політик.
Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *