В Україні відкрили величезне родовище газу | | PROSVIT

В Україні відкрили величезне родовище газу

У Харківській області компанія «Укргазвидобування» відкрила чергове родовище газу, перспективні ресурси якого оцінюються у понад 2 мільярди кубічних метрів. Сталося це в умовах штучного стримування розвитку нової ресурсної бази та у рекордно стислі терміни.

Відповідну інформацію акціонерне товариство «Укргазвидобування» оприлюднило на своєму офіційному сайті.

Зазначається, що на етапі геологічного вивчення запаси газу родовища складають щонайменше 200 мільйонів кубічних метрів, а перспективні ресурси підприємство оцінює у понад 2 мільярди кубічних метрів.

«Після отримання спеціального дозволу у грудні 2016 року, родовища відкрито в рекордно короткі терміни – менше ніж за 1,5 року, незважаючи на те, що цей спецдозвіл дозволяє проводити геологічне вивчення до 5 років з можливістю продовження ще на 5 років, тобто в межах 10 років», – додають представники «Укргазвидобування».

Крім того, у компанії зазначають, що через понад 60 відмов щодо погодження спецдозволів лише з Полтавської облради протягом двох років у 2018 році Україна недоотримає 1 мільярд кубічних метрів газу.

До слова, період від видачі ліцензії до промислової розробки родовища становить зазвичай 2-4 роки. Складається він, зокрема, з таких етапів, як сейсмічні дослідження, розвідувальне буріння, оцінювальне буріння й експлуатаційне буріння. Відтак, у разі отримання нових спецдозволів на наступний приплив газу можна очікувати не раніше, ніж за 2 роки.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики Росії Олександр Новак наголосив, що через арешт майна «Газпрому» перемовини щодо подальшої поставки газу та його транзиту через Україну перебувають під загрозою.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *