Чиновники пояснили, як сільські вчителі і медики будуть відпрацьовувати пільгове навчання

Для майбутніх сільських лікарів і вчителів не виділили ні квот, ні фінансування.

За українськими студентами, які погодилися після випуску з університету відпрацювати три роки в селі, будуть стежити облдержадміністрації (ОДА).

Нагадаємо, з 2019 року першочергове право на зарахування у медичні і педагогічні Вузи в Україні матимуть абітурієнти, які підписали угоду про мінімум трирічне відпрацювання в селі чи смт. Відповідну постанову прийняв Кабмін.

Як розповіли у Міністерстві освіти і науки України (МОН), випускників цих закладів вищої освіти, які протягом трьох років будуть працювати у сільській місцевості або селищах міського типу, держава обіцяє забезпечити безкоштовним житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.

У той же час, кажуть в МОН, окремих квот під ці ініціативи не передбачено й додаткові державні кошти теж не виділяються, оскільки вступ до закладу вищої освіти на місця державного замовлення відбувається на конкурсній основі.

Тим не менш, в Міністерстві вважають, що прийняття постанови має стати ефективним механізмом для задоволення потреб сіл, селищ чи смт в педагогічних і медичних кадрах.

Особливістю цього нормативного акта є те, що згідно з нормами закону україни «Про місцеве самоврядування в Україні» та проведенням реформи децентралізації влади, повноваження щодо реалізації основних положень ініціативи Кабміну покладається на управління (департаменти) освіти та охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, а не на вищі навчальні заклади.

На основі отриманих від виконавчих органів сільських, селищних, міських рад прогнозованих потреб у фахівцях з вищою медичною (фармацевтичною) та педагогічною освітою, управління (департаменти) освіти та охорони здоров’я ОДА проводять конкурси, і з переможцями підписують угоду.

Саме на ці підрозділи ОДА покладається функція контролю за виконанням умов таких угод — як з боку вступника, так і з боку виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, кажуть в МОН.

«Таким чином, вперше вищі навчальні заклади здійснюють контроль за виконанням угоди, оскільки ця функція відноситься до компетенції ОДА», — зауважили нам у Міносвіти.

Якщо випускник відмовиться підписувати трудовий договір після закінчення навчання, звільниться або його звільнять під час проходження обов’язкової сільської служби, витрачені на його навчання кошти зажадають повернути.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *