Чиновники пояснили, як сільські вчителі і медики будуть відпрацьовувати пільгове навчання | | PROSVIT

Чиновники пояснили, як сільські вчителі і медики будуть відпрацьовувати пільгове навчання

Для майбутніх сільських лікарів і вчителів не виділили ні квот, ні фінансування.

За українськими студентами, які погодилися після випуску з університету відпрацювати три роки в селі, будуть стежити облдержадміністрації (ОДА).

Нагадаємо, з 2019 року першочергове право на зарахування у медичні і педагогічні Вузи в Україні матимуть абітурієнти, які підписали угоду про мінімум трирічне відпрацювання в селі чи смт. Відповідну постанову прийняв Кабмін.

Як розповіли у Міністерстві освіти і науки України (МОН), випускників цих закладів вищої освіти, які протягом трьох років будуть працювати у сільській місцевості або селищах міського типу, держава обіцяє забезпечити безкоштовним житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.

У той же час, кажуть в МОН, окремих квот під ці ініціативи не передбачено й додаткові державні кошти теж не виділяються, оскільки вступ до закладу вищої освіти на місця державного замовлення відбувається на конкурсній основі.

Тим не менш, в Міністерстві вважають, що прийняття постанови має стати ефективним механізмом для задоволення потреб сіл, селищ чи смт в педагогічних і медичних кадрах.

Особливістю цього нормативного акта є те, що згідно з нормами закону україни «Про місцеве самоврядування в Україні» та проведенням реформи децентралізації влади, повноваження щодо реалізації основних положень ініціативи Кабміну покладається на управління (департаменти) освіти та охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, а не на вищі навчальні заклади.

На основі отриманих від виконавчих органів сільських, селищних, міських рад прогнозованих потреб у фахівцях з вищою медичною (фармацевтичною) та педагогічною освітою, управління (департаменти) освіти та охорони здоров’я ОДА проводять конкурси, і з переможцями підписують угоду.

Саме на ці підрозділи ОДА покладається функція контролю за виконанням умов таких угод — як з боку вступника, так і з боку виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, кажуть в МОН.

«Таким чином, вперше вищі навчальні заклади здійснюють контроль за виконанням угоди, оскільки ця функція відноситься до компетенції ОДА», — зауважили нам у Міносвіти.

Якщо випускник відмовиться підписувати трудовий договір після закінчення навчання, звільниться або його звільнять під час проходження обов’язкової сільської служби, витрачені на його навчання кошти зажадають повернути.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *