Знайдено ліки для нешкідливого польоту в космос

Препарат захищає від космічної радіації.

Однією з найголовніших проблем освоєння космосу є не стільки відсутність кисню і продуктів харчування (все це успішно синтезується і вирощується на тій же МКС вже сьогодні), а космічна радіація. Радіаційний фон іонізуючого випромінювання за межами захищає нас магнітосфери в сотні разів вище, ніж на поверхні нашої планети. І тканиною, яка найбільше піддається впливу космічної радіації, є нервова тканина головного мозку, разрушающаяся вкрай швидко. Але нещодавно було винайдено ліки, яке допоможе впоратися з пошкодженням клітин мозку, передає Ukr.Media.

Нерідко у людей, що перебували в космосі довгий час, спостерігаються розлади когнітивних функцій і ряд інших неврологічних відхилень. Саме з цими проявами і вирішили боротися вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско. Вони вирішили використовувати експериментальний препарат PLX5622, який в даний момент проходить клінічні випробовування в якості засобу проти онкологічних захворювань. Принцип дії PLX5622 полягає в блокуванні рецептора CSF1R, який викликає активацію пошкоджень нервової тканини при радіаційному ураженні.

На базі однієї з лабораторій NASA, а саме в NASA Space Radiation Laboratory в Нью-Йорку, експерти вивчили групу мишей. Їх облучили порівнянним з космічним рівнем радіації, а потім розділили на дві групи. Одна протягом 15 днів отримувала PLX5622, а друга залишалася без лікування. У підсумку через 90 днів у другої групи, що залишилася без ліки, почали проявлятися віддалені наслідки опромінення начебто порушення когнітивних функцій, розладів нервової системи і сприйняття, в той час як перша група залишилася повністю здорова.

Під час подальших експериментів з’ясувалося, що в мозковій тканині хворих гризунів виявилося велика кількість активованих імуноцитів (мікроглії) нервової системи, а також руйнування великої кількості синапсів. Таким чином було висловлено припущення про те, що PLX5622 пригнічує активність мікроглії, що не призводить до пошкодження клітин мозку. Але найбільший полюс препарату полягає в тому, що він захищає мозкову тканину навіть через досить тривалий час після проведення курсу лікування, а значить цілком придатний для тривалих космічних місій.

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *