В Україні виробляють ікру равликів по 50 тисяч гривень за кілограм

Фермерське господарство «Здравлик», що на Дніпропетровщині, відібрало першу товарну ікру середземноморського равлика, яка є найдорожчою в світі.

Про це повідомляє Agroday

«Перший кілограм на нашій фермі — ікра вищого сорту, виготовлена на замовлення, і коштує 50 тисяч гривень, – каже Тетяна Завийборода, директор підприємства. – У Європі середній чек за 100 грам такої ікри становить 200-300 євро».

За її словами, висока ціна делікатесу виправдана, адже процес видобутку досить трудомісткий і займає багато часу. Крім того, матковий равлик коштує дуже дорого. А один виробляє всього 100 ікринок на рік – це 4 г продукту. Причому зазвичай 90% маточного поголів’я гине.

“Виробництво равликової ікри — цікавий і складний процес. Ікра равликів відрізняється від рибної, і технологія відбору набагато складніша. До того ж ікру необхідно промити від землі, так як равлик відкладає яйце-ікру в спеціальну торф’яну суміш».

Ікра равликів — продукт, який досить швидко псується. Зберігається вона до 5 місяців консервована, і до 2 – бочковим засолом, при низькій, але не мінусовій температурі.

“Здравлик” займається не лише виготовленням ікри, тут вирощують харчових равликів і маточне стадо. «Мільйон з гектара» – так говорять тут про равликів.

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *