Березосік 11 травня: чого категорично не можна робити | | PROSVIT

Березосік 11 травня: чого категорично не можна робити

На п’ятницю, 11 травня, припадає свято, яке присвячено березі як дивовижному і цілющому дереву. У повір’ях говориться, що не можна проколювати вуха, стригти нігті і волосся. Про це повідомляють ЗМІ.

Вважається, що 11 травня її сік особливо наділений дарами зцілення і володіє найбільшою силою впливати на організм людини.

Здавна березу, як ніяке інше дерево, оспівували у своїх творах творчі люди. Вважається, що найбільш корисні при різних недугах кора, листя, сережки і сік.

 

За народним повір’ям, кожна берізка, що окремо стоїть – це душа трагічно загиблої людини. І в ній струмує не просто сік, а справжня кров. Енергія, яку випромінює дерево, ближче усього підходить жіночій натурі. Цей природний зв’язок берези і жінки став основою багатьох епітетів, адже недарма казали: «Струнка, як берізка».

Вважається, що найсмачніший і корисний сік тече у верхніх гілках, і, якщо зуміти до нього дістатися, можна вилікувати будь-яку хворобу. Але заготовляти такий сік у туманну і похмуру погоду не рекомендується, так як від нього користі буде мало.

Сучасні лікарі радять використовувати сік берези як сечогінний і протизапальний засіб. Нерідко у старовину при лікуванні хворого використовували обряд: із ладанкою виходили на перехрестя і чекали на теплий вітер із півдня.

 

Вітер за повір’ям вселявся в ладанку, яку потім потрібно було одягнути на хвору людину.

«Вітер, тепляк – будеш здоровань», — говорили в народі.

Однак перед тим як надіти ладанку, пацієнту слід було скупатися в дощовій воді.

Приказки та прикмети

Якщо сонце на сході ясне – літо буде хороше. Вдень тепло і сонячно, а вночі яскраво світять зірки – очікується багатий урожай. Зірки 11 травня мерехтять – в найближчі дні піде дощ.

Якщо в цей день якомога щільніше і ситніше пообідати – грядки і ріллі будуть родючі. На Березосік не можна стригти немовлятам і маленьким дітям нігті і волосся. А також проколювати вуха, інакше це загрожує втратою здоров’я і удачі, і може взагалі пошкодити слух.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *