Зустріч Порошенка, Меркель і Макрона: сторони обговорили миротворців і санкції за вибори у Криму

Президент України Петро Порошенко сповістив, що обговорив 10 травня в Аахені з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном «дорожню карту» імплементації мінських угод з обов’язковим залученням миротворчої місії ООН.

«Ми ретельно обговорили можливі наші кроки, «дорожню карту» імплементації мінських домовленостей з обов’язковим елементом використання миротворців», – сказав Порошенко після зустрічі.

Глава Української держави зазначив, що як показує практика, компонент безпеки мінських угод «неможливо виконати без повноцінної миротворчій місії на окупованому Донбасі».

За словами Порошенка, Меркель і Макрон підтримали цю позицію, що раніше зробили і США.

Президент України також переконаний, що Росія повинна підтримати проект резолюції Ради безпеки ООН з урахуванням мінських домовленостей і введення миротворчої місії на окуповану територію Донбасу.

Ми чітко заявляємо, що росіяни повинні підтримати проект резолюції, де було б чітко зафіксована «дорожня карта» з урахуванням мінських домовленостей і з урахуванням миротворців, і це повинно бути включено в рішення Ради безпеки ООН. Це для нас абсолютно ключова позиція,
– заявив Порошенко.

Окрім того, український лідер обговорив з Макроном і Меркель введення санкцій проти Росії за проведення незаконних виборів на території анексованого Криму.

Очевидно, ми говорили про деокупацію (Криму) і введення санкцій за незаконне проведення виборів… Ми координуємо дії, оскільки санкції щодо імплементації мінських угод і припинення агресії Росії на Донбасі нерозривно пов’язані з пакетом санкцій за незаконну анексію Криму,
– заявив Порошенко.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *