У Чехії зробили серйозну заяву щодо виготовлення «Новачка» в країні — PROSVIT

У Чехії зробили серйозну заяву щодо виготовлення «Новачка» в країні

Чехія ніколи не виробляла та не зберігала нервово-паралітичну речовину «Новачок», якою був отруєний російський екс-шпигун Сергій Скрипаль та його дочка в місті Солсбері у Великобританії.

Про це повідомила міністр оборони Чехії Карла Шлехтова після засідання комітету закордонних справ Палати представників чеського парламенту, передає Ceske Noviny.

Як відомо, на початку травня президент Мілош Земан заявив, що у Чехії виготовляли та випробовували нервово-паралітичну речовину «Новачок». І додав, що після випробування речовину було знищено.

Водночас, Шлехтова заперечила такі заяви чеського президента, і наголосила отруйна речовина не виготовлялася в країні.

Я можу публічно заявити, що в кінці засідання ми ухвалили резолюцію, в якій комітет зазначає, що Чеська Республіка ніколи не виробляла та не зберігала «Новачок»,
– заявила чиновниця.

Окрім того, голова комітету з питань прав людини Любомир Заоралек додав, що депутати всіх партій отримали відповідні пояснення від експертів з усієї країни і погодилися з усіма наданими фактами.

«Інформація, що має важливе значення для громадськості, полягає в тому, що в Чеській Республіці такі речовини не виготовляються», – сказав він.

Нагадаємо, 4 березня у британському місті Солсбері отруїли колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля. Разом з ним було отруєно і його 33-річну доньку Юлію.

12 березня прем’єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що Скрипаль міг бути отруєним розробленою Росією бойовою нервово-паралітичною речовиною «Новачок». 12 березня Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила використання «Новачка» в отруєнні Скрипалів.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *