В Одесі судді і прокурори досі чекають Путіна, – експерт про трагедію 2 травня

Провести об’єктивне розслідування трагічних подій в Одесі, що сталися 2 травня 2014 року, складно. Судді і прокурори, які дочекалися Путіна в Криму, але не в Одесі, певно, сьогодні на своїх посадах і досі сподіваються на «русскую вєсну» в регіоні.

Про це сайту «24» розповів директор центру суспільно-інформаційних технологій «Форум» Валерій Димов.

За словами політолога, події в Одесі були сплановані. Зокрема, Одеса була «включена» в так звану «новоросію», і так звана «руская вєсна» під керівництвом місцевих гіркіних мала захопити місто.

2 травня в Одесі відбулися не спонтанні дії. Тоді багато хто, в першу чергу і правоохоронні органи, бачили відео, коли проросійські учасники мирної ходи в Одесі – бандити – розстрілювали з-за спин міліціонерів українських патріотів. А коли в них закінчилися набої, побігли в будинок профспілок. Що відбулося потім, повинно було встановити слідство. Але спочатку ті, хто влаштував безчинства, а потім і міліціонери, які їх прикривали, були відпущені і втекли до Росії,
– зазначає Димов.

Експерт зазначає, що в 2014 році, в Криму Україну зрадили близько 90% вищого керівництва СБУ, МВС, флоту, ЗСУ. Так само судді і прокурори. Такі ж самі судді і прокурори, вважає експерт, знаходилися в Одесі.

«Швидше за все, ті правоохоронці, з-за спин яких 2 травня в Одесі стріляли бандити, сьогодні пройшли успішно переатестацію. Судді і прокурори досі чекають Путіна, аби відзвітувати, що за час відсутності Януковича нічого не відбулося. Це все ускладнює розслідування», – переконаний Валерій Димов.

Крім того, нагадує Димов, тодішній виконуючий обов’язки генпрокурора Ігор Махніцький і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков почали знімати з себе відповідальність за те, що підозрюваних в організації масових безпорядків в Одесі звільнили. При цьому він зауважує: і в ОБСЄ, і в інших міжнародних інституціях не раз звертали увагу, що досі не покарані винні в тих злочинах.

Трагічні події 2 травня 2014 року в Одесі. В цей день у місті сталися масові сутички між проукраїнськи налаштованими жителями міста та проросійськими колаборантами, які напали на мирних людей. Внаслідок нападу загинуло 6 осіб. Згодом сутички перенеслися на Куликове поле, де було розташоване наметове містечко Антимайдану. Через сутички частина антимайданівців втекли до будинку профспілок. Через загорання всередині будівлі загинули 42 осіб (одна з них – працівниця будинку профспілок).

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *