Портников спрогнозував нерайдужне майбутнє для Донбасу

Росія має намір перетворити окуповані нею території Сходу України на такі собі Абхазію або Придністров’я. Крім того, Кремль не збирається витрачати на Донбас зайві кошти.

Таку думку висловив політичний аналітик і публіцист Віталій Портников у своїй авторській колонці на «Еспресо».

«У Кремлі взагалі вирішили відмовитися від будь-яких змістовних консультацій щодо Донбасу. «Нормандський» формат – давно заморожений, Меркель, Макрон і Порошенко збираються зустрічатися без Путіна. Тепер робиться спроба відмовитися розмовляти з американцями. Справою мінської групи залишиться хіба що вирішення технічних питань – як це зазвичай і бувало в ініційованих Росією конфліктах на пострадянському просторі», – зауважив фахівець

Відтак, за його словами, наступні кроки Москви будуть такими: «російським гауляйтерам у Донецьку і Луганську дадуть вказівку проводити нові вибори «очільників республік» і «депутатів», що призведе до фактичної відмови від мінських угод і припинення навіть формального процесу «інтеграції».

«Люди погано живуть по обидва боки лінії зіткнення. На жаль, війна з вини України триває. І поки вона йде, важко буде всім», – сказав неформальний спічрайтер путінського помічника Владислава Суркова Олексій Чеснаков. І це те, що будуть пояснювати окупанти жителям захоплених територій: погано живете? Так зрозуміло ж чому – війна. Її Україна влаштувала та не хоче припиняти! Нічого не нагадує?», – підкреслює публіцист.

Як підкреслює Портников, це, власне, і є той самий компроміс, якого, нарешті, досягли в Кремлі, але «тільки не з українцями, не з європейцями, не з американцями, а з самими собою».

«Перетворюємо Донбас на Абхазію або Придністров’я та не витрачаємо на нього зайвих коштів – самим потрібні. А там і населення зменшиться, розбіжиться, заводи та шахти остаточно зупиняться. Просто буде хороший плацдарм. На майбутнє», – додає публіцист.

На його переконання, в минулому під час будь-яких конфліктів на пострадянському просторі Москва поводилася саме так, тому зараз інакше не має бути.

Єдина відмінність – всі ті конфлікти Москва на час, як в Грузії або практично назавжди, як в Молдові, заморожувала. Припиняла стріляти. І зараз, якщо дійсно буде ухвалено остаточне рішення про «легітимізацію народних республік» і «вибори» гауляйтерів, відбудеться саме це – заморожування. А там вже Україні потрібно буде вирішувати, яким буде режим лінії зіткнення, перетвориться вона на фактичний кордон з Росією або залишиться лінією деградації нашої власної державності,
– констатував експерт.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *