Одна свіжа могила на дві труни: Смерть двох малолітніх дітей вразила все село на Чернігівщині | | PROSVIT

Одна свіжа могила на дві труни: Смерть двох малолітніх дітей вразила все село на Чернігівщині

Подвійний удар. На Чернігівщині в сільській копанці втопилися двоє малолітніх дітей. Два рідні брати з багатодітної родини. Хлопчики пішли на риболовлю

Одна велика свіжа могила на дві труни. Поруч лопати. Рідні другу добу на ліках сильної дії і родичі просять похорону не знімати.

На похорон ідуть усі вчителі, батьки однокласників та учні місцевої школи. Одягнуті в темне, а в руках свіжі яскраві квіти. Старший Павлик назавжди залишиться четвертокласником.

«Він дуже любив природу, милувався, писав вірші про природу. Горе, страшне горе. Дуже добрий хлопчик, щирий», – згадує класний керівник.

А меншому Масимові було 5 і він лише мріяв про школу.

До сільської копанки, де й знайшли хлопчиків, протоптана стежка.  Діти тут часто  бували. Їхні речі – картуз, шкарпетка, куртка, сумка так і  залишилися на березі. Люди з навколишніх хат вибігли на вулицю на крики жінки, яка просто билась об асфальт. Це мама хлопчиків надвечір – прийшла їх шукати. Місцевий мешканець, вже витяг мертві тіла дітей з води.

На стіні школи траурна стрічка. За парту десятирічний Павлик уже ніколи не сяде. На його місці поруч із зошитами запалена свічка, скибка хліба на склянці води.

«Видно одразу, де він сидів.  Ми починаємо урок з хвилини мовчання», – розповідає вчителька.

За попередньою версією, обидва хлопчики захлинулися водою.

Витягувати потопельника вплав – це останній із можливих  варіантів, кажуть рятувальники. Усе залежить, звісно, від обставин, але спочатку потрібно допомагати голосовою командою, потім спробувати мотузкою чи палицею. А от рятуючи вплав потрібно пам’ятати, що потопельник – це загроза для рятувальника.

« Діяти треба впевнено, чітко і навіть агресивно: підпливати ззаду, ухопити за шию і траспортувати до берега, якщо можливо вхопити за шию, за волосся, за одяг, але не давати людині, яка потопає, охопити себе і тим самим потопити», – пояснює рятувальник.

Джерело

Facebook Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *