ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР БОЛГАРІЇ ПРИЛЮДНО НАЗВАВ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХА АГЕНТОМ КГБ | PROSVIT

ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР БОЛГАРІЇ ПРИЛЮДНО НАЗВАВ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХА АГЕНТОМ КГБ

Віце-прем’єр Болгарії Валерій Сімеонов в ефірі болгарського телеканалу БНТ назвав патріарха Московського Кіріла агентом КГБ і цигарковими митрополитом Росії, повідомляє російська служба 

У цей спосіб Сімеонов прокоментував заяви патріарха Кіріла, який заявив про своє розчарування новими інтерпретаціями події, пов’язаних з визволенням Болгарії від турецького панування у другій половині ХІХ століття.

Сімеонов також звинуватив патріарха Кіріла в участі в нелегальному ввезенні в Болгарію цигарок. «Це не православний духівник. Це – агент Міхайлов, агент другого ґатунку радянського КГБ», — заявив болгарський високопосадовець.

В часі свого візиту в Болгарію глава РПЦ висловив невдоволення промовою Президента Болгарії Румена Радева підчас торжеств з нагоди 140 річниці звільнення від турецького ярма. На думку Кіріла, Радев замало наголосив роль Росії у перемозі над Османською імперією.

У своїй промові Радев висловив подяку від імені своєї країни народом, чиї представники були у складі російської армії, що визволяла Болгарію, росіянам, румунам, фінам, українцям, білорусам, полякам, латишам, сербам, чорногорцям. Більшість болгарів вважають висловлювання патріарха Кіріла з цього приводу неприйнятним.

Радіо Свобода

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *