«Я не сумніваюся в тому, що Рубан – це пішак. Медійний персонаж – не більше того. От просто створене медійне обличчя людини. А сама по собі ця людина нуль повний. Це як маріонетка, якою керують інші. Хочу вірити в те, що за ті місяці, поки тривала ця спецоперація, відслідковані всі його зв’язки і вертикальні, і горизонтальні. І я маю певні обґрунтовані сподівання, що це лише початок операції. Далі буде. І можна тільки уявити, в якому стані перебуває все це кодло», – сказав Тука.

На питання ведучого, наскільки багато може Володимир Рубан знати, Тука сказав: «Це залежить від того, які у нього були зв’язки. Я цього не знаю. Він 100% знав, бо він віз не для себе для особистого використання. І я ніколи не повірю, що він сам намагався вчинити такі терористичні акти. Це діяла група людей і не просто терористи, як ми їх собі уявляємо. Там є і політичне крило, політичне угрупування, бо всі ці подальші дії вони мали бути кимось керовані, мали призвести до якихось керованих наслідків. Розробляються зазвичай певні сценарії поведінки суспільства, як треба правильно підводити суспільство до тих чи інших реакцій».

Що ще розповів Тука, дивіться у повному відео інтерв’ю:

Прикордонники КПВВ «Майорськ» схопили Володимира Рубана напередодні. Згодом генпрокурор Луценко після затримання підтвердив і наголосив, що воно невипадкове. Під виглядом переселенця командир «Офіцерського корпусу» намагався вивезти в меблях з окупованої території в Україну цілий арсенал зброї. Рубана передали СБУ. Його підозрюють у тому, що він готував масові терористичні атаки з метою дестабілізації в суспільстві. У п’ятницю, 9 березня, Шевченківський райсуд столиці суд обрав для Рубана запобіжний захід у вигляді арешту строком на 2 місяці. Таким чином, Феміда задовольнила клопотання сторони обвинувачення.

Довідка. 2013-го затриманий переговірник Володимир Рубан став активним учасником проросійського руху Віктора Медведчука «Український вибір». А 20 червня 2013 року Рубан створив власну громадську організацію «Офіцерський корпус». У травні 2014-го він взявся за звільнення заручників із полону терористичних «ЛНР» та «ДНР». Під час перемовин не раз висловлювався на підтримку бойовиків та звинувачував українських військових в обстрілі мирних кварталів на Донбасі. На його думку, саме Київ затягує переговори зі звільнення заручників. Інші учасники переговорного процесу заявляли, що Рубан їх зриває та навіть заробляє на обмінах.

джерело