"Одна з європейський країн буде реформувати українську школу": дізнайтесь деталі | PROSVIT

“Одна з європейський країн буде реформувати українську школу”: дізнайтесь деталі

Фінляндія допоможе Україні в реформуванні освіти

Так, країни підписали угоду “Про реалізацію проекту “Фінська підтримка реформи української школи”, яке передбачає орієнтовне фінансування в розмірі 6 млн євро протягом 4 років.

Документ підписали міністр освіти і науки Лілія Гриневич і міністр закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні.

Також фінський міністр зазначив, що Фінляндія готова надати Україні 50 млн євро на нові проекти в сферах освіти і відновлюваної енергії.

“Фінляндія продовжуватиме збільшувати свою підтримку Україні, яка з початку конфлікту досягла 34 млн євро. Ми також робимо потужний внесок в дії Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Зараз у нас в СММ ОБСЄ бере участь 20 представників Фінляндії, і ми готові надати 50 млн євро новим проектам в сферах освіти і відновної енергії”, – повідомив чиновник.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України готує до розгляду парламенту законопроект про нові правила зарахування дітей до перших класів.

В першу чергу мова йде про рівномірний розподіл педагогічного навантаження і кількості дітей (не більш ніж 30-ти). В кінці місяця районні управління повинні звітувати про кількість учнів, які з 1 вересня підуть до шкіл, кількості перших класів і вчителів, які в них будуть працювати, а вже в березні – представити дані про будинках і квартирах, закріплених за конкретними школами.

Також Міносвіти ухвалило, що документи на ЗНО будуть подавати виключно в ті установи, де навчаються абітурієнти.

“Учні закладів професійної та вищої освіти, які в поточному навчальному році здобувають повну загальну середню освіту та складають ДПА в формі ЗНО, комплект реєстраційних документів подають до установ освіти, в яких вони навчаються”, – зазначено в повідомленні.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *